Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Urychlení vstřebání stehů

Anonymní
Berounka
26. 9. 2011 · Poslední odpověď: 26. 9. 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ještě na něco. Mám 17 dní po zákroku a většina stěhů mi ještě zůstala ačkoliv mám vstřebávatelné. Je to normální ? Mohu nějak dopomoci tomu, aby se rychleji vstřebaly ? Děkuji za odpoveď

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 26. 9. 2011
Nejlepší odpověď
Dobrý den, každý šičí materiál má svůj jasně definovaný poločas "rozkladu" a proto záleží na lékaři jaký druh a typ šicího materiálu použil...za tuto dobu by již rána měla být zhojena, jizva natolik pevná, že lze stehy odstranit mechanicky než čekat na jejich "rozklad", od jisté doby mohou stehy dráždit v místě rány a způsobit více škody než užitku....urychlení vstřebávání možné není...., proto doporučuji navštívit chirurga, aby stehy odstranil, či se o to můžete pokusit sama, jestliže víte jak na to...
S pozdravem Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 9. 2011
Otázka je o jaký materiál se jedná, v jaké je lokalitě, zda se jedná o sliznice, nebo kůži. Jaká je síla materiálu a rychlost vstřebání. Věda jde tak rychle dopředu, že zjišťuji, že je nejlepší regulovat si odstraňování sám a velice často situaci řeším právě použitím nevstřebalelného materiálu a využitím vnitřního postupu. Odstranění si pak reguluji sám v rámci kontrol z důvodů extrakce stehů. I já Vám doporučuji navštívit svého operatera, aby se o Vás postaral.... Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 26. 9. 2011
Dobrý den, spontánní vyloučení vstřebatelných stehů trvá obvykle kolem 3 týdnů. Samozřejmě je možné tyto odstranit aktivně stejně jako nevstřebatelné, tedy vystřihnout. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 26. 9. 2011
Vstřebatelné,neboli rozpustné stehy potřebují určitou vlhkost k uvolnění,v léto oblasti,pokud se za 3 týdny neuvolní je dobré odstrant.TOC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2008
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 3. 2019
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 6. 2018
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 6. 2016
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 2. 2010
Niťový lifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2019
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2008
Kyselina hyaluronová
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 7. 2015
Injekční výplně
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 7. 2014
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi