MUDr. Karel Beneš

MUDr. Karel Beneš

(7 Recenzí)·100% doporučuje
Ohodnotit
Bratří Štefanů 895, Hradec Králové, Královéhradecký kraj
Evidenční číslo v ČLK 1130850161
MUDr. Karel Beneš
MUDr. Karel Beneš
(7 Recenzí)·100% doporučuje

Informace

Ambulance cévní chirurgie

Naše Ambulance cévní chirurgie se zaměřuje na kosmetické ambulantní operace křečových žil.

Pro úspěšnou léčbu je důležitá přesná diagnostika, a proto ji věnujeme mimořádnou pozornost. Vyšetření provádíme ultrazvukem a následně doporučíme nejlepší řešení Vašich obtíží.

Novinka v léčbě - Olympus Celon

Radiofrekvenční ablace křečových žil

Šetrná, účinná a bezpečná metoda

 • Ambulantní výkon, rychlá rekonvalescence

 • Vysoká efektivnost výkonu po kosmetické stránce

 • Uzávěr žil radiofrekvenční sondou do 2 minut

 • Využití špičkové techniky Olympus Celon

 • Jde o účinnou, bezpečnou a miniinvazivní metodu

 • Šetrnější než laser

 • Rychlé zotavení

 • Bezkonkurenčně nízká cena nové metody

Vstupní konzultace hrazená zdravotní pojišťovnou

Výhodou radiofrekvenční ablace je především pohoda po operaci, tudíž není třeba užívat farmaka mírnící bolest. Navíc jde po kosmetické stránce o velmi efektivní výkon.

Není nutná dlouhá rekonvalescence, po několika dnech se budete moci vrátit do běžného života. Zdravotní pojišťovny tento výkon na křečových žilách sice nehradí, ale zotavení po radiofrekvenční ablaci je mnohem rychlejší než po klasickém zákroku, který je zpravidla doprovázen až měsíční pracovní neschopností, takže ve výsledku vyjde mnohem dráž.


Moderní operační postupy

Naše operační postupy vychází z metody CHIVA. Odstranění postižených žilních úseků je prováděno drobnými vpichy pomocí speciálních nástrojů. Velký důraz klademe na kosmetickou stránku operace žil.

V ambulanci cévní chirurgie - žilní klinice Vám kvalifikovaní zkušení lékaři poskytnou nejvyšší standard péče o Vaše nohy.

Během první návštěvy provedeme komplexní vyšetření Vašeho cévního systému a vyhodnotíme jeho celkový stav. Zjistíme, jak moc jsou žíly a jejich funkčnost poškozeny.

Na poctivé diagnóze totiž závisí stanovení vhodné léčby. Využíváme ultrazvuk, který odhalí špatný tok krve v jednotlivých úsecích žil. Následně, v případě nutnosti, přistoupíme k operaci a dohodneme se na vhodné léčbě. Vždy jde o kombinaci konzervativní (neoperační) a operační (radikální) léčby.

Naše ambulance Vám poskytne zdravotní péči na vysoké úrovni a léčbu žilních a tepenných onemocnění. Záleží nám na Vašem zdravotním stavu, proto klademe velký důraz na správnou diagnózu a komunikaci s Vámi. Vše pečlivě zkonzultujeme, popíšeme výhody a upozorníme na rizika stanovené léčby.

Představíme Vám postup léčby i způsob operace. Naši klienti mají možnost s námi po celou dobu léčby konzultovat také prostřednictvím telefonu.

Rovněž si zakládáme na pooperačních preventivních kontrolách Vašeho zdravotního stavu.

MUDr.Karel Beneš

Lékař je licencovaným (ČLK) cevním chirurgem.

Vzdělání

MUDr. Karel Beneš absolvoval v roce 1986 I. Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. O tři roky později, v roce 1989, úspěšně složil atestační zkoušku I. stupně z oboru všeobecné chirurgie. V roce 1994 složil specializační atestační zkoušku z cévní chirurgie.

Praxe

Lékař po promocích nastoupil jako sekundární lékař na Kardiochirurgickou kliniku do FN Hradce Králové, kde zůstal až do roku 2001. Od roku 2002 do roku 2003 působil jako koordinátor pro klinické studie ve firmě Quintiles GesmbH. V roce 2003 začal pracovat na oddělení plastické chirurgie v nemocnici Sanus v Hradci Králové. Mezi lety 2002 až 2004 působil na Klinice kardiovaskulární chirurgie ve VFN v Praze. Od roku 2003 je součástí Centra jednodenní chirurgie v Hradci Králové. Zde zastává funkci privátního cévního chirurga.

Členství v odborných společnostech

MUDr. Beneš je členem České chirurgické společnosti a České kardiovaskulární společnosti.

Studijní pobyty

Lékař absolvoval také několik studijních pobytů. V roce 1992 působil na oddělení cévní chirurgie v Nemocnici Na Homolce v Praze, také v St. Anthony Hospital a Baptist Medical Hospital v USA. V roce 1993 navštívil Innsbruck, kde se zúčastnil stáže na kardiovaskulárním oddělení tamější Zemské Univerzitní nemocnice.

Možnost videokonzultace:

 • Ne

Financování nebo platební prostředky:

 • Ne

Přijímané způsoby platby:

 • V hotovosti
 • Platba kartou

Dosažená odbornost:

 • Cévní chirurg s licencí ČLK

Datum získání odborné způsobilosti:

 • 1989

Certifikáty:

 • Atestace I. stupně z oboru všeobecné chirurgie a specializační atestace z cévní chirurgie.

Členství:

 • Česká lékařská komora
 • Česká chirurgická společnost
 • Česká kardiovaskulární společnost

Druh činnosti:

 • Cévní chirurg s licencí ČLK, vedoucí lékař KB kliniky, která se specializuje na kosmetické operace křečových žil.

Jedná se o soukromou kliniku/zařízení?

 • Ne

Pracoviště:

 • Klinika cévní chirurgie

Zkušenosti:

 • >10 let

Zákroky:

 • Specializujeme se na miniinvazivní moderní operace varixů s cílem odstranit zdravotní obtíže a zlepšit i kosmetický vzhled operované končetiny. Klientům nabízíme komplexní péči, od důkladného vyšetření, po návrh nejvhodnější léčbu / operační metodu. Operujeme stovky klientů ročně.

Centrum/Lékař se specializuje na:

 • Moderní šetrné metody odstranění křečových žil: operace křečových žil radiofrekvenční sondou, operace varixů metodou ClariVein a kosmetická ambulantní flebektomie.

Poradenství pacientovi poskytuje:

 • Specialista

Ordinační hodiny:

 • Konzultační hodiny pro klienty: pondělí a středa

První návštěva zdarma:

 • Ano

Hlavní zákroky

Křečové žíly

Na diagnostiku a léčbu křečových žil se specializujeme mnoho let. Preferujeme moderní, miniinvazivní metody léčby varixů: radiofrekvenční operaci varixů, odstranění křečových žil metodou ClariVein (v současnosti nejšetrnější metoda), ambulantní kosmetickou flebektomie (odstranění žil) a sklerotizaci menších žilek a tzv. metliček injekčně, pomocí sklerotizačního roztoku či pěny. Jde o ambulantní nebolestivé výkony s rychlou rekonvalescencí.
Od: 13.000 Kč

Sklerotizace

Sklerotizace je ambulantní způsob léčby malých žilek a tzv. metliček. Injekční léčba je rychlá, nevyžaduje pracovní neschopnost a dá se opakovat. Na menší metličky používáme roztok účinné látky, na větší žilky speciální pěnu. Po výkonu na místa vpichu přikládáme kompresi, následně jsou nošeny kompresivní punčochy (4 dny nepřetržitě, pak ještě 10 dní během dne). Klient není příliš omezen ve svém běžné režimu, jen doporučujeme 14 dní po ošetření necvičit.
Od: 300 Kč do 400 Kč

Recenze (7)

5.0
7 Recenzí · 100 % doporučuje

Pan doktor je velmi příjemný a je ním perfektní domluva.

Neprokrvená noha. Zlaté ruce pana doktora Beneše mně opět umožnily chodit jako dřív

Laserová operace křečových žil

Ablace křečových žil - nožka jako nová

Zobrazit další recenze
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Obrázky (6)

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Zodpovězené dotazy

Výrazné žíly po porodu
Odpověď odborníka · 5. 6. 2018

Paní Jano P., plod v bříšku tlačí na pánevní žíly, tím je zpomalen žilní návrat k srdci, i normální žíly se zvětšují. Po porodu se stav postupně upravuje, ale křečové žíly zůstávají. Plánujete-li ještě další těhotenství je dobré velké křečové...

Číst dál
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.