MUDr. Martin Petrlík

MUDr. Martin Petrlík

Žádné recenze
Ohodnotit
Tesaříkova 1027/2, Praha, Praha (kraj) Zobrazit mapu
Odpovídá za více než 72 hodin
MUDr. Martin Petrlík
MUDr. Martin Petrlík
Žádné recenze

Informace

  • 347 návštěv profilu

MUDr. Martin Petrlík absolvoval v roce 1973 na Fakultě všeobecného lékařství Karlovy Univerzity v Praze. Po promocích, v témž roce, nastoupil na I. a II. interní kliniku Fakultní nemocnice v Plzni, kde zůstal až do roku 1995. Mezi lety 1981 a 1993 zde působil dokonce jako přednosta na Oddělení lékařské elektroniky. Od roku 1995 do roku 2008 pracoval v Soukromé cévní a interní ordinaci v Brně. Od té doby je součástí cévní a interní ordinace v Praze, působí zde v rámci nemocnice i soukromě. Úspěšně složil atestaci I. i II. stupně v oboru vnitřního lékařství, také z anglologie. Je členem několika odborných společností, například České anglologické společnosti, České flebologické společnosti a České společnosti biomedicínského inženýrství a lékařské informatiky. Aktivně publikuje v odborné literatuře. 

Dr. Petrlík se již několik dlouhých let specializuje zejména na problematiku spojenou s křečovými žílami a aterosklerózu. 

Ordinace MUDr. Martina Petrlíka se nachází v Praze 2 na ulici Tesaříkova 1027. Poskytuje péči zejména v oblasti křečových žil. Zaměřuje se na jejich odstranění, a to jak metliček, tak i velkých kmenových varixů či nově vzniklých křečových žil po operacích. Vše se zde provádí ambulantně a s co nejmenší zátěží pro klienta. V nabídce jsou služby ambulantní flebektomie a sklerotizace varixů. Ordinace se rovněž zaměřuje na aterosklerózu, zejména pak na její prevenci. 

Ambulantní flebektomie 

Jde o mikrochirurgický zákrok, při němž se v místním znecitlivění odstraňují postupně rozšířené varixy. Zákrok nedoprovází jizvy a konečný efekt je dlouhodobý. Díky šetrnému postupu je zákrok prakticky nebolestivý a bolest nepřichází ani posléze. Flebektomie předchází komplikacím, a proto může být prováděna během celého roku. Navíc zákrok probíhá ambulantně, tudíž pacient odchází po výkonu sám domů a není nijak omezen v běžné činnosti. Tímto způsobem lze odstranit všechny druhy křečových žil, i ty největší.

Sklerotizace varixů

Podstatou metody je injekce malého množství speciálního roztoku tenkou jehlou do rozšířené žíly a následné stažení končetiny pružným obinadlem na několik dní. Během této doby dojde k uzavření rozšířeného úseku žíly a po čase k jejímu zániku. Kromě jasného kosmetického efektu se zlepší také odtok krve z končetiny. V mnoha případech se rovněž zmenší otok, zmizí pocity tíhy a bolestí. Metoda je vhodná pro drobné metličky a malé žilky do cca 1 mm v průměru. Výhodou  je ambulantní provedení, takže není třeba pracovní neschopnost. Dle rozsahu a velikosti křečových žil se řídí počet sezení, většinou se opakují po 14 dnech. Celková léčba netrvá dlouho. 

První návštěva zdarma:

  • Ano

Zákroky

Léčba křečových žil

Kosmetická ošetření

Obrázky (2)

Požádejte: MUDr. Martin Petrlík o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!