Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

OTOPLASTIKA - dotaz ohledně zákroku

kvrdvd
31. 8. 2023 · Poslední odpověď: 5. 9. 2023

Dobrý den, dva měsíce zpět jsem byl na otoplastice, konkrétně korekci pouze jednoho ucha, které viditelně odstávalo vůči tomu druhému. Jenže nyní po zákroku jak je ucho přišité, nevypadá moc dobře vůči tomu neoperovanému. Chtěl jsem tedy dodělat i ucho druhé, ale doktor mi řekl, že úplné symetrie nelze dosáhnout, hodnocení výsledku je navíc předčasné, mám počkat minimálně půl roku od zákroku a nechat pracovat tvarovou paměť chrupavky a dodělání druhého ucha v podstatě odmítl, prý ji budeme případně řešit po uplynutí tohoto intervalu, údajně má ucho povolit a vyrovnat se, jenže mně se to moc nezdá. Že úplné symetrie dosáhnout nelze chápu, jenže zákrokem jsme se k ní ve výsledku ani nepřiblížili, přijde mi, že kdybyse přišilo i druhé ucho, vypadalo by to mnohem lépe a symetričtěji. Budu moc rád za názory jiných odborníků. Díky moc.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,

zcela souhlasím s Vaším operatérem.
Ano, je rozumné - z důvodů, které Vám uvedl, několik měsíců počkat.
Pak Váš operatér posoudí, zda je vhodné přizpůsobit druhé ucho tomu operovanému nebo ne.Budete tedy čekat pouze 4 měsíce, než Vám bude navrhnut další postup.
Budete-li si pak přát znát další názor, ozvěte se.
Zdravím
Dr Ludvika Záhořová,
Poliklinika Na Národní, PRAHA 1
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

úplně souhlasím s názorem vašeho operatéra. Také bych vám po dvou měsících od výkonu nechtěl žádnou korekci provést s úplně stejnou argumentací, proč ne. Vydržte. Navíc si myslím, že alespoň podle fotky je asymetrie nevelká.

S pozdravem
Ivo Menšík
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 1. 9. 2023
Dobrý den,
2 měsíce je opravdu krátká doba, ještě se vše může změnit, je nutné počkat, já doporučuji počkat rok. Je možné, že pak operaci druhého boltce ani nebudete potřebovat.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 1. 2023
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 7. 2017
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2022
Odstranění strií
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 1. 2018
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Brow lift
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 11. 2017
Odstranění strií
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 3. 2017
Otoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 8. 2023
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2007
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi