Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoplastika komplikace

Simona_
17. 11. 2023 · Poslední odpověď: 21. 11. 2023

Dobrý den, jsem pár měsíců po otoplastice, kdy výsledek po operaci byl perfektní, vzhledem k tomu jak moc mi uši odstávaly před ní, hezky a přirozeně přilehlé k hlavě. Operace i průběh po byl bez komplikací, otoky opadly cca do 14 dnů. Nicméně ať se dostanu k problému, po přibližně 3 měsících od operace se mi během pár dnů dost odtáhlo jedno ucho (hlavně horní část), i přes to, že už nemusím, spím stále s čelenkou abych předešla přetočení ucha ve spánku. Tudíž vůbec nechápu, čím to může být spojené. Proto bych se chtěla zeptat zda-li by musela být nutná reoperace? Případně za jak dlouhou dobu od prvního zákroku.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 18. 11. 2023
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
měl/a byste jít na kontrolu ke svému operatérovi, pokud je odhalená chrupavka, mohla by se tam dostat infekce a ohrozit chrupavku boltce.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
někdy dochází k jizvení tkání tak, že se výsledek operace zhoršuje. Navíc chrupavky mají tzv. tvarovou paměť a podle toho se mohou vracet do původního stavu. Pokud reoperace, pak nejdříve za půl roku, lépe později.
S pozdravem
Ivo Menšík

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi