Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace nosu - kde a hradí výkon pojišťovna?

David92
4. 11. 2012 · Poslední odpověď: 27. 1. 2013

Dobrý den,

je mi 20 let a neustále si pohrávám s myšlenkou, že bych si nechal korigovat spodní/měkkou část nosu. V dětství sem si při dovádění narazil nos a zdeformoval tu spodní (měkkou část) nosu, teď nos vypadá jako rozdělený na dvě půlky. Navíc jsem schopen dýchat pouze jednou nosní dírkou (pravděpodobně je na vině křivá nosní přepážka).

Každopádně mě zajímá, jestli mám v takové situaci nárok na uhrazení alespoň části operace od pojišťovny, když mě taková věc omezuje. A dále jakého chirurga byste mi doporučili v Praze nebo v bezprostředním okolí.

Díky moc všem ;)

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 27. 1. 2013
Dobrý den, bez znalosti lokálního nálezu a vyšetření se lze jen těžko vyjádřit, proto budete muset počkat na návštěvu kolegy.....obě varianty, které zmiňujete jsou možností operačního řešení....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 23. 1. 2013
Dobrý den, myslím, že kolegové vcelku podobrobně vystihli problematiku platby ZP v případě úpravy nosu- musí být přítomna funkční porucha dýchání či jako případné řešení následků úrazu. Tento výkon je schvalován revizním lékařem příslušné pojišťovny na doporučení ORL lékaře.S pozdravem....Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 23. 1. 2013
Dobrý den, zevní poúrazovou deformitu nosu s funkční poruchou (tedy problematické dýchání) můžeme řešit se schválením operace revizním lékařem. Je nutné doplnit odborné vyšetření ORL lékařem a s vyšetřením se zastavte. Nosní hrbol tato operace rovněž vyřeší. S pozdravem
Pavel Horyna, KPCH FNKV Praha.
Premium
3 adresy v Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Praha (kraj)... . 16. 1. 2013
pokud je nos deformovaný po úraze, lze po doložení ošetření po úraze schválit revizním lékaře,. Ale pokud se jedná o operaci z čistě estetického hlediska tento výkon je zcela v režii pacienta.
s pozdravem dr.Sviták
Praha . 15. 1. 2013
Dobrý den, spolufinancováni operace nelze. Zdravotní pojišťovny hradí plně operaci ze zdravotních důvodů po schválení revizním lékařem. Doporučení k této operaci musí dát lékař ORL. Kosmetické zákroky jak píše kolega Tomášek pojišťovny nehradí. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 1. 2013
Estetický nos pojišťovna nehradí
S pozdravem Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 4. 11. 2012
Tak jak to popisujete se může opravdu jednat o posun nosní přepážky. Tento zákrok plně hradí zdravctní pojišťovna a provádí se na ušním,nosním, krčním - ORL - dle spádu.Přeji hezký den MUDr.Lucák,plastika Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Reoperace špičky nosu + narovnání nosní přepážky

Lucka263070
12. 9. 2016 · Poslední odpověď: 13. 9. 2016

Dobrý den,

v říjnu budu rok po operaci nosu. Po operaci se mi (postupně) výrazně zhoršilo vybočení nosní přepážky, kterou jsem však již před operací neměla úplně rovnou. Špička nosu mi zůstala trochu hranatější při jedné straně špičky, lze tam nahmatat chrupavku, kdežto na druhé straně špičky nic cítit není. Celkově teď nos vypadá mnohem menší (nelze ani popsat, jak jsem za to vděčná), ale nosní dírky zůstaly velikostně stejné, a tak jsou trochu neúměrně veliké. Zvažuji tedy dodatečně úpravu špičky nosu, zmenšení nosních dírek a narovnání nosní přepážky.

Moje otázka zní, zda to lze vykonat při jedné operaci, na jednom pracovišti, vzhledem k úpravám nosní přepážky současně s kosmetickými úpravami. A jestli má v této situaci, dle Vašich zkušeností, cenu kontaktovat znovu mého plastického chirurga, anebo se přímo obrátit na nějaké specializované pracoviště, kde provádí i septoplastiku. (Obávám se obrátit se na jiného chirurga, s výsledkem jsem více méně spokojená, k dodatečným úpravám mě přesvědčila hlavně nosní přepážka, která z jedné strany nevypadá opravdu hezky) Omlouvám se za dlouhé čtení. Budu moc vděčná za Vaše odpověďi! K.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
Plzeň . 13. 9. 2016
Dobrý den, naše pracoviště i já osobně se právě na komplexní operace nosu specializujeme. Jde o to zlepšit funkci (dýchání) a estetiku v jedné době. Doporučuji nezávaznou konzultaci a endoskopické vyšetření nosu, abychom odhalili všechny potenciální problémy a zajistili tak dobrý výsledek v oblu rovinách.
S úctou,
dr. Pavelec, 604243945
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Rovný dlouhý nos - při úsměvu ježibabovský

Petra698151
Petra698151
1. 6. 2020 · Poslední odpověď: 7. 6. 2020

Dobrý den, mám převážně rovný, dlouhý nos. Nejvíce mi vadí délka a to, jak vypadá při úsměvu "ježibabovsky". Již roky prohlížím diskuze a recenze, avšak nikde jsem nenalezla fotografie před a po operaci podobného nosu. Případně jsem našla nosy, které byly operací zkráceny, avšak problém při úsměvu zůstal. Můžete mi prosím doporučit chirurga, který by toto uměl řešit, a zaslat mi případně fotografie podobného případu?

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 6. 2020
Výkon na Vašem nose lze provést, ale ztratíte svou image. Je to na Vás. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na ********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami. Začínáme konsultovat v květnu, pokud se nic závažnéhop nestane.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 6. 2020
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 11. 2013
Vaginoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 9. 2017
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 11. 2019
Zvětšení penisu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2013
Křečové žíly
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2017
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 3. 2009
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2012
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 10. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi