Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

ORL vracející se intenzivní chronický zánět

DavidMarak
4. 7. 2021

Dobry den,

asi 8 let, ac jsem o tom nevedel, jsem trpel na chronicky zanet dutin. Mirny. Jen se projevoval unavou, obcas bolest usi, nic hrozneho. Postupne si toho vsimla pritelkyne a to me donutilo se zeptat lekare. Kdyz jsem zacal cvicit, dostal jsem behem dvou let asi 2 infekcni zanety - to byl dalsi spooustec, diky kteremu se prislo na to, ze krome infekcniho trpim take na chronicky zanet dutin. Predepsal se mi nasonex. Vse super. Zabira to. Chronicky zanet se projevoval hlavne pri chladnu, zduri mi sliznice, zacnu byt unavenej jak pes. Tohle vse ale neni to, co me ted primo trapi, jako fakt, ze na podzim 202 jsem se byl otuzovat (nevedel jsem, ze mam tzv. chladovou alergii, to vim cca mesic). Nasledoval velmi silny zanet v nose, ktery se lecil atb (medomix a 3x tridenni antibiotika) a vetsi davky nasonexu. Nyni, je to asi 7 mesicu, se mi stale, neustale, vraci do leve nosni dirky, v jeji horni casti, chronicky zanet. Velmi intenzivne. Myslim tim naprosto atypicky oproti prave nosni dirce, ktera je relativne v pohode. Byl jsem 2x na ORL, rentgen nic neprokazal, CT jen zesilenou sliznici v oblasti leve nosni dirky u skorepiny. TO je - domnivam se - misto, kde se mi zanet vraci. Proste se vraci, fakt silne, a ja ho hodne naddavkovavam kortikodiy. Tak tak to drzim na uzde, ale je to ubijejici. V podstate se mi na ORL vysmali, ze to moc prozivam, ze tam nic nevidi ani na ct, ani endoskopem. Nechapu to. Ja si to nevymyslim, nevim, co mam delat. Porada s lekarem, ktery by me ochotne vyslechl, a fakt se snazil pomoct = naprosto mission impossible. Zajel bych klidne do prahy, kamkoliv, kdybych nasel nekoho, kdo bude fakt ochotnej a rekne mi, co se deje. Mam za sebou vysetreni take u alergologa, nic intenzivniho nezjistili. Kdybych mel plosny problem, predstavil bych si, ze se mi zanet bude vracet do obou direk. Ale mne se vraci jen do leve, v oblasti, domnivam se, kolem horni a stredni skorepiny. Nekde v centru techto dvou se mi INTENZIVE vraci zanet, a to opravdu dost intenzivne (reze, pali, tlaci, opucha). Neni to na oko videt. Jsem fakt zoufalej. Je mi 33 let a nevim, co s tim mam delat...

Chronicky zanet se u me NEprojevuje rymou (mam sucho), musim zvhlcovat, pouzivam Acti Maris gel do nosu mimo jine (trochu to pomaha tlumit a zvlcovat). Problem to v leve nosni dirce neresi. KDyz kortikoidy naddavkuji pro levou dirku, citim sice po par dnech povrch sliznice relativne ok, ale v hloubi te sliznicec subjektivne citim, ze to tam porad je, at je to cokolvi a je to trochu hloubeji nez na povrchu.

Nikdo mi nedelal stery. Nikdo mi nedal nejaka jina antibiotika (ja nevim samozrejme, zda je to dobre). Nikdo si me ochotne nevyslechl v celem kontextu. Kazdy v podstate rika, ze si to vymyslim, protoze RTG nic neukazalo a CT jen ukazalo zesilenou sliznici u horni skorepiny. Proste skvely. Mam chut to prestat kortikodiovat, aby se to rozjelo na plno a videli to. Nicmene neco mi v tom brani - strach, ze to bude horsi a horsi.

Turbinoplastika je udajne zakrok, ktery by to pry zhorsil, to mi rekl doktor. Mam prijit jen kdyz se to zhorsi (wtf, tohle je legitimni veda a odborna pece?)

Prosim, zdvorile, o pomoc. Jakoukoliv.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi