Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po operaci víček

Uzivatel
20. 11. 2007 · Poslední odpověď: 28. 5. 2013

Je mi 42 let. Mám asi poměrně kvalitní kůži, v obličeji téměř bez vrásek. Zdálo se mi, že jen oční okolí prozrazuje můj věk. Chtěla jsem se "omladit". Zašla jsem na konzultaci k plastickému chirurgovi, stím, že se mi nelíbí, že při úsměvu se mi dělají pod dolními víčky nehezké vrásky. Řekl mi, že je to nutno řešit operačně. Ale že nejdříve se operují horní víčka, porom až dolní, že je to běžný postup. Trochu mě to udivilo, protože jsem měla pocit, že na horních víčkách žádné kožní převisy nemám. Bez nějakého hledání dostupných informací jsem s operací souhlasila. Nyní jsem 7 týdnů po operaci a jsem nešťastná. Mé oči hyzdí velmi nápadné červené asi 2 cm vnější okraj oka přesahující jizvy, které se nedají zamaskovat žádným líčidlem. Termín operace dolních víček jsem zrušila a proklínám se, jak jsem si mohla nechat tak "zmršit" oči. Prosím Vás, existuje nějaká možnost, jak jizvy odstranit nebo alespoň učinit nenápadnými. Tlakové masáže provádím pravidelně každý den (až mi připadá, že při mé elastické kůži si ji tím spíš vytahávám a začíná se mi zdát, že mi trochu přes okraje jizev začíná přepadávat - mám skutečně jak mi poradil můj operatér tlakovat dál?), promazávám jizvy kalciovou mastí. Je jisté, že při operaci dolních víček by jizvy byly stejně hrozné? Četla jsem o laserové alternativě, ale bojím se hyperpigmentace (trpím na pigmentové skvrny). Je pro mě ještě nějaká jiná alternativa?

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 21. 11. 2007
Nejlepší odpověď
Jizvy po operaci víček blednou asi po třech měsících od operace, Proto nezoufejte, jizvičky budou po této době výrazně méně nápadné až nenápadné. Tlakové masáže provádějte pouze tlakem proti kosti, v žádném případě kůže nenapínejte do stran a nevytahujte ji. Masáže jsou nejdůležitější, různé krémy ( contratubex apod, lasery - pozor ne ty které pálí, ale biostimlulační )- mohou pomoci vše urychlit, ale ne příliš radikálně. Určitě nepropadábejte panice, vše jistě dobře dopadne. S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 21. 11. 2007
Dobrý den, paní Jano.
Upřímně Vás litujeme, můžeme Vám nabídnout konzultaci s naší dermatoložkou. Na konzultaci lékařka posoudí stav Vašich jizev a poradí další postup léčby.
Pro objednání na kanzultaci volejte číslo naší recepce: 222 211 206 nebo 222 211 208.
S pozdravem a přáním hezkého dne za Kliniku GHC Praha
Zuzana Škvorová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2014
Operace očních víček
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 7. 2020
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 4. 2013
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2024
Operace dolních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2017
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2024

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi