Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Silné paže-liposukce nebo operace?

eficka
28. 7. 2009 · Poslední odpověď: 17. 7. 2012

Dobrý den, rozhoduji se mezi liposukcí paží a operací. Mám poměrně tlusté paže a stydím se nosit krátke rukávy natož nátělníky. Pro liposukci mluví to, že je rychlé hojení a není to až tak invazivní zákrok. Pro operaci to, že se odstraní i tzv. křidýlka v podpaží, které tam prostě mám, jelikož jsem zhubla cca 30kg. Můj dotaz tedy zní, klasická operace nebo liposukce? u klasické operace mám strach, že se odstraní i lymfatické uzliny/části lymf.syst. a pak budou vznikat otoky rukou. V podstatě jsem schopna "přežít" ta křidýlka,ale potřebuji zmenšit objem paží.prosím i info o cenách.děkuji

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Josef  Hrbatý
Karlovy Vary . 17. 7. 2012
Dobrý večer,
rozhodně ve vašem případě doporučuji odstranění nadbytečné kůže společně s liposukcí.
Při dobré péči o jizvy, pečlivé, dlouhodobé a důsledné je možné dosáhnout takového vzhledu jizev, který je přijatelnější než "křidélka". Bohužel, nikdo Vám nezaručí jizvy tenké a téměř neviditelné.
Rozhodně není potřeba se obávat vzniku lymfedemu,riziko jeho vzniku je nepatrné. Aby jste riziko komplikací minimalizovala, můžete pro to udělat důležitou věc, kterou je, že se svěříte do rukou některého zkušeného plastického chirurga s dlouholetou praxí. Vždy doporučuji vyhledat několik pracovišť ke konzultaci a pak se teprve rozhodnout, kde podstoupíte operaci.
zdravím
dr.Hrbatý, Brno
kontakt: tel.č. ********- SMS
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 7. 7. 2012
Dobrý den, dle doložených fotografií je redukce paží(excizí nadbytečné kůže a redukce podkožního tuku) jedinou možností jak zlepšit vzhled paží, avšak za cenu jizev jak udává kolega Paděra....redukční operace volné kůže vždy přinášejí jizvy, rozhodnutí je jen na pacientce, vzhled jizev je individuální dle hojení každého jedince...
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 7. 2012
Dobrý den, odsátí tuku asi nepostačí, ale chirurgické zmenšení paží, tedy odstranění kůže a tuku je bohužel zatíženo poměrně dlouhou juzvou od podpaží k loktu. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 7. 7. 2012
Dobry den,bez konzultace ,bez osobniho vysetreni anebo alespon pro predstavu poslali fotky nelze dat seriosni odpoved.V pod state jsou 3 moznosti,odsati tuku,excise,anebo kombinace obou zpusobu.zdravi drvraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Hradec Králové . 28. 7. 2009
Dobrý den,
bez konzultace je těžké Vám poradit, ale asi budete muset na redukci paží excizí. Pokud budete mít zájem, napište mi a přijedete na konzultaci. S pozdravem dr.Čáp
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 28. 7. 2009
Dobrý den, obávám se, že není až tak volně k výběru zda je vhodná liposukce nebo operace valů paží. / mimochodem liposukce je také operace / Při nadbytku volné kůže na pažích, tedy jak píšete křidýlek, není vůbec vhodné provést liposukci, neboť by volné kůže ještě přibylo, ale pouze odstranění kůže, tedy operace valů paží. Při této se žádné lymfatické uzliny neodstraňují. Navštivte plastického chirurga a s ním rozeberte možnosti řešení Vašeho problému. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 1. 2014
Liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 2. 2021
Laserová liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 6. 2021
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 7. 2017
Liposukce
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 7. 2010
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 3. 2013
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 1. 2017
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: Včera
Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Liposukce
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi