Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nezdařená rekonstrukce prsu

roma6187678
roma6187678
18. 6. 2021

Dobrý den,dva měsíce po rekonstrukci prsou implantáty Polytech mám každé prso jiné,resp.levé,které bylo před více než rokem ozařované.Je možné,že se stav ještě upraví,popř.jaká je možnost úpravy?Operace provedena na pojišťovnu.Musí případnou reoperaci provést tentýž chirurg/tatáž klinika?Děkuji

Reklama

Související dotazy

Subkutanni mastektomie

Hanka740413
Hanka740413
1. 9. 2018 · Poslední odpověď: 4. 9. 2018

Dobrý den, moje otázka se týká technického provedení subkutanni mastektomie s okamžitou rekonstrukci implantatem pro DCIS gr.2 Zajímalo by mě,jaký je standardní postup v ČR při odstraňování mlecne žlázy,jak silný kozni lalok chirurg zachovává pro rekonstrukci ,zda odstraňuje i pokozni tuk..čeká mě tento zákrok v zahraničí a byla jsem překvapena,když mi chirurg sdělil ,ze se zachovává pouze 2-3mm kozni kryt,jinak se vše odstraní , v případě DCIS mi to připadá příliš drastické, obavám se ischemickych problému s kůži i bradavkou a nevím zda je toto standardní postup? Děkuji za odpověď Hanka

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 4. 9. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den.
Při operaci se musí odstranit celá žláza - tuk a kůže se nechávají, jedná se o jiný orgán. Dopředu říci jak "tlustý" či "tenký" bude kožně tukový kryt je problematické a odvíjí se od velikosti prsu, habitu, i věku pacientky, tak jak se rozdistribuuje tuk jinde v těle. Často toto zjišťujeme až během operace. Ale nejdůležitější je zachovat onkologickou radikalitu, tj odstranění žlázového tělesa. Potom se pod prsní sval vsune implantát.
S pozdravem, Lucie Zárubová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 6. 2023
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2007
Labioplastika
Žádné odpovědi
Mastektomie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2021
Rekonstrukce prsu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 3. 2013
Chirurgická rekonstrukce obličeje
Žádné odpovědi
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 2. 2020
Rekonstrukce prsu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 6. 2018
Rekonstrukce prsu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 7. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi