Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Augmentace - asymetrie - serom

Lubona
26. 3. 2014 · Poslední odpověď: 15. 4. 2014

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o Vaši zkušenost či názor, zda a v jakém časovém období lze očekávat vstřebání většího množství seromu po reaugmentaci. Podstoupila jsem před 3 týdny po 10 letech výměnu prsních implantátů za přibližně stejný typ i velikost, přičemž implantát v levém prsu jsem měla asi jeden rok prasklý. Rupturu jsem bohužel zjistila v době, kdy jsem byla ve 2 měsíci těhotenství a kvůli riziku narkózy pro plod jsem výměnu implantátů odložila na dobu po porodu a šestinedělí s tím, že mi byla v porodnici zastavena laktace, a výměna proběhla necelé tři měsíce po porodu. Po operaci jsem měla drény necelých 48 hodin, z pravého prsu mi odteklo asi 40 ml krve, z levého téměř 150 ml. Asi 5 dnů po operaci, když jsem si prsa měla možnost prohlédnout, jsem zjistila, že levé prso je mnohem větší než pravé - nebolelo, bylo pouze hodně velké. Další týden mi proto byla provedena "reoperace" levého prsu bez vyjmutí implantátu, kdy bylo odvedeno asi 100 ml seromu a drény jsem měla něco přes 48 hodin - odteklo necelých 90 ml. Nyní je to týden po druhé operaci a prsa jsou stále velmi objemově asymetrická. Mám ale pocit, že serom již není na povrchu prsa, ale spíš někde uvnitř - pravděpodobně pod implantátem (před reoperací se mi pokožka při doteku vlnila jako např. vodní postel, teď tomu tak není). Mám obavu, aby tkáň pod implatnátem, která je zřejmě zjizvená, serom vstřebala (představuji si laicky, že zjizvená tkáň tekutinu nevstřebá a serom tak bude ve vytvořené "kapse" přetrvávat a vytvoří efekt, jako by byl implantát větší, než je). Z celé situace jsem nešťastná - beru Wobenzym, Aescin, zatím mám zajištěnu péči o miminko - od operace jsem prakticky stále v posteli, ale dlouhodobě nemám možnost péči o miminko si zajistit a klidový režim dodržovat, což se týká i rekonvalescenci po další případné operaci. Prosím Vás o Váš názor, ideálně přímo o zkušenost, zda lze očekávat srovnání asymetrie popřípadě jak dále postupovat. Děkuji Vám, Lubona G.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 3. 2014
Nejlepší odpověď
Nyní neřešte reoperaci, domluvte se s operaterem a místním pracovištěm, kde provádí UZ prsů, aby Vám punktovali serom pod UZ aby se nepoškodil implantát a eventuelně aplikovat kortikoidy. Až se stav zklidní, nebude novotvorba seromu, pak je nutno počkat, zda se nezačne tvořit tužší kapsula. Pokud ano a je to více než po roce od zhojení, pak je situace indikovaná ke kapsulectomii. Ale vše je takzvaně pacient od pacienta. Ten průběh se rozvíjí různě. Naše pracoviště má v budobě významné diagnostické pracoviště přez prsa - Breast Unit - Mammacentrum Háje, kde mi takovéto komplikace (respektive jednu) paní prim. Skovajsová řešila. Zkuste se obrátit na pracoviště "tam u Vás"...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 27. 3. 2014
Dobry den,chapu,ze Vase situace je velmi neprijemna.Rozhodne bych nikdy nedelala reoperaci drive nez 1/2 roku od porodu,nebot prsa 3 mesice po zadat vein laktace jeste nejsou v hormonalnim klidu.Jinak tezka rada.... Vsechny Vase otazky musite smerovat na Vaseho operatera,Jen ten nejlepe vi,co se stalo. Hodne stesti preji dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 6. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2020
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 5. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 1. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi