Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest prsu 3 roky po augmentaci

Natalynaa
6. 8. 2021 · Poslední odpověď: 10. 8. 2021

Dobrý den, je to přesně 3 roky co jsem byla na zvětšení 300 ml, pod sval. Celou dobu bylo vše v pořádku. Teď poslední 3-4 měsíce me boli levé prso, mužů nosit pouze obyčejné bavlněné podprsenky, někdy i ty mi vadí. Byla jsem na sonu i u operatéra, šle ten řekl, že je vše v pořádku a v takovým případě se nic nepodniká. Nevím co mám dělat, prave prso je úplně v pořádku, ale levé me boli, jako by me tam neco tlačilo, občas večer nemohu ani usnout a musím si vzit prášek, který stejně moc nepomůže. Pak jsou ale dny kdy me nic nebolí a pak zase znovu bolest.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,
pokud bylo na vyšetření i při ultrazvuku všechno v pořádku, pak asi těžko pomůže nějaká chirurgická intervence. Dle Vašeho popisu na prsu žádné změny asi nejsou, také uvádíte, že bolesti jsou jenom někdy poté několik dnů nic a znova. To vypadá jako bolesti vázané na nějakou aktivitu nebo stav, práci, zatěžování levé ruky, sport, stres, ženský cyklus apod. Zkuste to sledovat zda něco nezjistíte.
Také bych zkusil neurologické vyšetření, bolesti prsů mohou být i z páteře a jako poslední možnost vyšetření srdce zda se nepromítá do prsu třeba nějaká forma onemocnění srdce, co je ale už velmi málo pravděpodobné.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 10. 8. 2021
Dobrý den,
příčinou může být fixace senzitivních nervů ke kapsule nebo k prsní tkáni. Při určitém pohybu můžete cítit bolest, vystřelování bolesti nebo nepříjemný pocit tlaku. Mnohdy pomohou masáže této oblasti prsou a tím uvolnění nervů z fibrosní tkáně. Je vhodné nosit pevnou podprsenku nejen ve dne, ale i v noci.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová, Praha 2
Vážená slečno, berte, prosím, moji odpověď jako ryze teoretickou.
Ve Vaší situaci nelze vyloučit postupný vznik kapsulární kontraktury, tedy vazivového pouzdra, které se postupně vytvoří kolem implantátu /a to i asymetricky/. Je možné, že toto vazivo do sebe "zachytilo" nějakou drobnou nervovou větvičku a tento nerv je drážděn. Až se stav zhorší, pravděpodobně bude nutno provést operační revizi, ačkoli tento nerv nelze asi vidět ani pod mikroskopem. Bude to ovšem operace "na slepo", s nejistým výsledkem, ale může pomoci. Sám jsem se za svou dlouhou praxi s takovým stavem párkrát setkal, ve většině případů taková operace pomohla /ale ne vždy/. Co jsem napsal je spíše spekulace vycházející z mých zkušeností. V této chvíli Vám nezbývá než čekat- poněkud se fyzicky šetřit a nosit pevnou podprsenku. Při zhoršení stavu opět vše prodiskutujte se svým operatérem.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 1. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2016
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 8. 2013
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 5. 2020
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 5. 2014
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 10. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 11. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 3. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi