Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest prsu po fyzické námaze tři roky po augmentaci

daenerys
26. 5. 2016 · Poslední odpověď: 27. 5. 2016

Dobrý den,

Jsem téměř tři roky po augmentaci a po zvýšené fyzické námaze mě začala trápit bolest levého prsu, nejprve pod jizvou, poté se přesunula do celého prsu. Cca po měsíci jsem situaci začala řešit, na doporučení mého lékaře si došla na sonografické vyšetření, kde byl potvrzen serom, absces a zvětšené uzliny v levém prsu, v pravém také malé množství tekutiny (prosím viz zpráva). Na základě vyjádření mamoložky jsem dostala antibiotika Dalacin 300 mg, která jsem dobrala toto pondělí (23.5.2016). Bohužel problémy přetrvávají, levé prso je skoro v pořádku, naopak se velmi zhoršilo to právé - bolest jako po velké svalové námaze, na dotyk bolestivé, pod jizvou se udělal malý kulatý útvar. Bohužel jsem na internetu nenalezla žádné relevantní informace, které by mě mohly uklidnit či přichystat na další postup, mohu se zeptat, zdali máte s podobnou situací zkušenosti, jak se to bude dále řešit? Svému chirurgovi stoprocentně důvěřuji, ale ráda bych znala i jiné odborné názory. Na další sono jedu v pondělí. Děkuji předem za odpovědi.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 5. 2016
Nejlepší odpověď
Můj názor je následujíécí. Nutno probrat anamnesu, co se stalo v průběhu let od augmentacče a proč tak náhle vz niká tato komplikace, pokud náhle ovšem vznikla, nebo zda pobolívání v místě nálezu je trvalé. Pokud je toi tato druhá eventualita, tak se domnívám, že revizi chirurgické (vYtnout původní jizvu najít zdroj infekce a absces, vyčistit vše i s implantátem - já bych jej vracel zpět, a hlavně bych odstrranil zvětšenou uzlinu a poslal na histologii, zda se tam neděje ještě něco komplikovaněšího. Samozřejmě prvotní názor, který byste měla respektovat je názor Vašeho operatera.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 5. 2016
To bych asi i já s revizí počkal. Ale je nutné mít na paměti, že muže začít intensivněji kapsulace implantátů...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 26. 5. 2016
Dobrý den, nutno říci, že minimálně stejně důležitá jako,sono vyšetření je klinický nález na prsu. Tedy bez vyšetření Vám asi nikdo neřekne, co v této chvíli dělat, krom lékaře, který Vás vyšetřil. Samozřejmě je důležité stav sledovat a v případě nelepšení konzervativním postupem, tedy antibiotiky by asi bylo nutné nález zkontrolovat operačně a popisovaný útvar odstranit. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 5. 2020
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 1. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi