Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nespokojenost s velikostí po augmentaci prsou

Bara211394
30. 1. 2014 · Poslední odpověď: 14. 2. 2014

Dobrý den, jsem 5 měsícu po augmentaci mám velikost 275ml a prsa se zdají malá. Chtěla jsem se zeptat jestli se prsa ještě zmenší a po jaké době bych mohla na další zvětšení ? Slyšela jsem,že další reoperace nese velká rizika .Moje míry jsou 168/54 Děkuji za odpověd.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená slečno,

doporučuji ještě asi půl roku počkat. Nedomnívám se, že by, z hlediska celkového objemu mělo u Vás dojít ještě k nějaké změně. Obecně smyslem augmentace je poprsí předsunout asi o 3,5 cm dopředu a implantát musí vyplnit dekolt, měl by být vytvořen oblý tvar v zevní části prsu a také v centrální části by oba implantáty spolu měly vytvořit cosi jako žlábek. Výsledek musí být hezký a přirozený, a to i vzhledem k celkové figuře ženy. Výsledný objem musí být stanoven při konsensu názorů operatéra a pacientky na konci konzultace. Nevím, zda máte anatomický nebo kulatý tvar, jaký profil a také je důležité, zda jsou implantáty umístěny pod nebo nad svalem. Sám za sebe Vám mohu sdělit, že nejčastěji aplikuji implantáty o objemu mezi 300-400 ml, kulaté, tzv. medium profile, přístupem z podprsní rýhy a pod sval. Pokud se jednou rozhodnete k výměně hmot, doporučuji objem zvětšit o cca 50-80 ml, předpokládám implantáty takové, jak jsem v minulé větě popsal. Před každou operací je velmi důležité konzultační vyšetření, atestovaným plastickým chirurgem, při kterém se do detailu vše prodiskutuje.

Srdečně Vás zdravím

prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Derma Medical Clinic
Žádné recenze
Praha . 3. 2. 2014
Dobrý den, reoperaci lze udělat, plastický chirurg bude potřebovat doklady od implantátů, odkud se dají vyčíst rozměry. Poté vás změří a dohodne s vámi nový typ a rozměry implantátů. Zdravím, Marcela Vobořilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 31. 1. 2014
Dobry den,pokud jste se hojila ne komplikovane a Vase prsa jsou vhodna pro dalsi zvetseni,neni problem vykon se da provest.zdravi dr Blanka vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 1. 2014
Asi bych nespěchal s dalším výkonem, který lze opravdu provést téměř kdykoliv, ovšem s rizikem možná většího krvácení v pooperačním průběhu. Asi bych počkal rok od operace a potom, kdy bude vše vyzrálé a Vy budete zvyklá na implantáty, jít si objektivizovat situaci nejen ke svému operateriovi, ale i k jinému zkušenému plastickému chirurgovi. Vaše míry i velikost implantátů mi k sobě sedí.
Zdraví
Dr. Tomášek ********
***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 1. 2014
Dobrý den, myslím, že nový implantát se dá vložit kdykoliv. Rizika bych viděl velmi podobná jak při první operaci. Snad možná větší krvácení v průběhu operace. Větší rizika jsou spíše z větších a těžších implantátů, kdy mohou prsa rychleji poklesávat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Vyjmutí prsního inplantátu

Marcela217502
22. 3. 2014 · Poslední odpověď: 25. 3. 2014

Dobrý den,jsem čtyři dny po zvětšení prsou inplantátem vel. 255l. Nemůžu si na ně zvyknout jsou na mě moc veliká neustále zvažuji o vyjmutí. Chci se zeptat zda to je možné a jestli utrpý hodně moje původní prsa a bude se muset přisoupit i k modelaci.Zároveň bych si chtěla nechat prsa vyplnit vlastním tukem. Před zákrokem jsem měla velikost 75 B vycpané.Děkuji Marcela

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
po 4 dnech od výkonu je Vaše odhodlání k extrakci příliš ukvapené. Prakticky vždy po výkonu zvětšení prsou je klientka "šokována" velikostí, na kterou nebyla celý život zvyklá a po několika týdnech je zcela spokojena. Pokud ovšem Vaše odhodlání bude přetrvávat i měsíc, pak bude platit, že čím dříve implantáty odstraníte, tím menší budou tvarové změny na prsou v porovnání se stavem před operací. Výkon vyjmutí implantátů a zároveň zvětšení vl. tukem je realizovatelný a běžně prováděný. Na otázku, zda by prsa potřebovala modelaci, nelze bez posouzení předoperačního stavu a klinického vyšetření odpovědět.

S pozdravem,

Ivo Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 12. 2021
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 7. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 4. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 4. 2007
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 6. 2023
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 5. 2014
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2020
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2014
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 1. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi