Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění implantátů

michelino
2. 1. 2010 · Poslední odpověď: 1. 12. 2019

Dobrý den, mám 10 let implantáty pod žlázou, před dvěma lety jeden praskl a byl mi vyměněn. Od té doby trpím imunologickými problémy, které se neustále zhoršují (autoimunita). Po poradě s mojí imunoložkou bych si implatáty chtěla nechat odstranit. Hledám lékaře, který má s tímto zákrokem zkušenosti. Zajímalo by mne, jaké mám možnosti - dle imunoložky je třeba odstranit nejen implantát, ale i kapsulu okolo (ve které mohou být zbytky/stopy silikonu). Co to znamená pro výsledný efekt? Dá se nějak ovlivnit, aby prsa nebyla po zákroku deformovaná? (to, že nebudu mít prakticky žádná prsa, s tím počítám - jsem velmi hubená, pře zákrokem jsem měla prsa 75AA, nyní asi 75B. Jde mi spis o to, zda jde docílit prirozeny, nedeformovany tvar prsu). Je mi 34 let. Děkuji za odpověd.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
5. 1. 2010
Dobrý den, je-li opravdu nutné odstranit i silikonové implantáty je otázkou, nicméně je potřeba odstranit kapsulu včetně silikonem zasažené uzliny, odstranění implantátů může být spíše preventivní záležitost, ale zde pouze teoretizuji a pro Vaši bezpečnost, zdraví i techniku provedení je asi vhodné kompletní vyjmutí. Otázku tvaru prsou bych řešil s odstupem minimálně půl roku, budete-li úpravu potřebovat, po usazení a zhojení prsou. Pak by nastoupila modelace z vlastní tkáně. Aplikace vlastního tuku je metoda prozatím nespolehlivá, nicméně naše klinika pracuje na zdokonalení této metody s použitím kmenových buněk a budeme i průběžně informovat. Konkrétní postup je však nutný pochopitelně zkonzultovat s Vámi osobně. dr.Pachman, klinika Riva, Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
jen bych připojila drobnou poznámku k již uvedeným faktům: ve vašem případě bych považovala za vhodné a bezpečnější nejprve pouze odstranit implantáty a tkáň obsahující silikon, teprve s určitým odstupem času (nejméně 6-12 měsíců) bych situaci řešila podle vašeho zdravotního stavu a cítění, hezký den prof Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 2. 1. 2010
Dobrý den. U autoim. onemocnění je augmentace silik. implantáty kontraindikována.. Projevilo-li se toto onem., a zhoršuje se, po augmentaci, je na místě implantáty odstranit. Potom je třeba odstranit nejen kapsulu, ale i další možná ložiska silikonu, tedy i uzliny se zachyceným silikonem. Nemyslím, že by někdo chtěl prs projizvený po kapsulektomii upravovat aplikací volného tuku. Tady je spíše vhodná modifikace některé metody užívané při rekonstr.prsu vlastním materiálem. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 1. 2010
Mám zkušenosti s implantáty skoro 20 let, ale neměl jsem nikdy pacientku, ani z lékařské dokumentace jsem nikdy nezjistil, že by vlivem implantátů trpěl imunitní system. Pravda je, že možné to je a pro nás plastiky by bylo dobré vědět, zda odstranění Vašich implantátů Vám přinese profit. Celosvětová společnost zabývající se výzkumem využití silikonu EQUAM by měla rozhodně tyto výsledky znát. U nás v ČR je zástupcem této společnosti primář Kliniky plastické chirurgie v Plzni MUDr. V. Bursa. Ten by mohl znát i více z dokumentace EQUAMU.
Z odstraňováním implantátů mám dlouholeté zkušenosti, protože augmentace provádím více než 17 let. Bude-li mít opravdu silikon negativní vliv na Váš organismus, není problém s odstraněním implantátů. V těch to nejspíš nebude, bude to spíše s problémem přítomnosti silikonu v uzlinách, zvláště podpažních, v souvislosti s předchozí rupturou implantátu, ale nikdo neví jak dlouho tam volné monomery silikonu jsou a jak jsou daleko od prvního záchytu od uzlin podpažních. Dále možná i v původní slupce - kapsule mohou být přítomny a toto vše by pak mohlo mít i vliv na Váš imunitní system. Nikdy jsem však o tom zatím neslyšel, ale v medicíně je možné vše. Rozhodně by však další výsledky Vaší léčby měli znát všichni plastičtí chirurgové, aby již k takovým to prblémům nedocházelo. Zdraví Dr. Tomášek *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 2. 1. 2010
Dobry den, odstranit implantaty neni slozita operace, ale podle velikosti prsu a implantatu byva temer vzdy nutna modelace, nebot pouhe odstraneni implantatu zpusobi neprijatelny tvar prsu. Dobry tvar prsu se da docilit ale za cenu jizev na prsou. Pro vysvetleni operace I rozsahu jizev doporucuji osobni konzultaci, protoze bez znalosti soucasneho stavu prsu nelze presne odpovedet. Dr Padera
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 2. 2013
Zvětšení prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 9. 2013
Modelace prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2021
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Rekonstrukce prsu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009
Modelace prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 9. 2020
Odstranění chrápání
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2016
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Vpáčené bradavky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 6. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi