Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Náročnost odstranění implantátů

Lenka39197
10. 12. 2009 · Poslední odpověď: 12. 2. 2013

Dobrý den, zajímalo by mne, jak je pro pacientku náročné vyjmutí silikonových implantátů (např. ve srovnání s augmentací samotnou), pokud jsem se pro tento zákrok po pár letech rozhodla? Je možný zákrok v lokální anestezii? Moc děkuji za Vaší odpověď.

Reklama

odpovědí (14)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 2. 2013
Těžko říci bez vyšetření a odebrání anamnesy....
Pravda je, že je ideální respektovat vyjádření operatera. Ten ví nejlépe co je vevnitř a také mu nejvíce záleží na tom, aby měl dobrý výsledek. Při asymetrii, jak sama víte je i po zvětšení nějaká asymetrie patrná - buď velikostní, nebo tvarová. I bolesti mohou být odlišné. Párový výkon dělá lidská ruka a ne nějaký přesný stroj a tak, než se vše zklidní může to být nepříjemmné.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 15. 1. 2013
Dobrý den. Určitě bych radil celkovou anestezii. Odstranění implantátů je zákrok krátký, takže bych se neobával. Pokud jste byla stabilizována, znamená to, že nedošlo k žádné poruše funkce srdce a plic. Kolega operatér tedy nelhal. Nashledanou, Remeš
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 15. 1. 2013
Tato pooperařní deformita sama nevymizí, jen v některých výjimečných případech, a to pouze hned v prvních dnech po operaci, lze toto řešit speciálním vyvazováním prsou. Pak už je tento stav nutno řešit pouze operačně. V žádném případě si nenechávejte přemístit implantát pod žlázu.Zdravím prim.MUDr.Otakar Lucák,Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 1. 2013
Žádná velká sláva provádět extrakci implantátů v lokální anestesii to není, ale taky jsem to již dělal na přání pacientky. Záleží na okolnostech. Lokální anestesiee dělá někdy divy....
Nutno však předem vidět.-..
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 1. 2013
Já bych to tak neviděl, zkuste to probrat ještě jinde. Vaše vcelku logické vysvětlení však nemusí v medicíně platit. Rád bych Vám to vysvětlil osobně, budete-li chtít, mám dvecatileté zkušenosti s augmentacemi a viděl jsem lecos. Nicméně je to na Vás a je to placená služba. Ideální je však důvěra ke svému operaterovi...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 1. 2013
Osobně bych dal přednost operaci v celkové narkoze. Stabilizované znamená nemenné, bez komplikací. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 1. 2013
Vidím, že píšete do více témat stejnou problematiku. Extrakce implantátu je závislá na posici, komplikace proč se má odstranit a nelze předem jasně říci jak dalece bude problematická. Především je škoda extrakci provést takto brzo, když už jste na augmentaci šla. Lze s tím takto brzo ještě lecos udělat. Přijde mi to unáhlené, ale nejste první, která takto reagovala.
Je to na Vás- především konsultujte svého operatera a běžte si situaci ověřit jinam. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 13. 1. 2013
Dobrý den. 4 dny po zákroku nelze hodnotit výsledek. Za nevyhovující tvar ale určitě nemůže umístění pod sval. Pokud jste rozhodnuta pro odstranění implantátů, tak bych radil co nejdříve. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 12. 1. 2013
Dobrý den, implantát velikosti 385 g je poměrně velký implantát, který s postupujícím časem bude stále více vytahovat kůži prsů a jeho odstranění v pozdější době bude znamenat změnu tvaru i pevnosti prsů. Pokud jej chcete odstranit, dlouho neváhejte, neboť po delší době by změny prsů byly již nevratné a bylo by nutné provést modelaci prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 28. 6. 2010
Nemůžete ode mne chtít vědět, kdy se vše upraví. Mějte trpělivost. Většinou 3 měsíce po operaci vypouštím pacientky z evidence a jen v případě problémů ony samy dochází. Zatím jsem neviděl komplikaci po vyjmutí implantátů. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 12. 2009
Vážená slečno,

vyjmutí silikongelových hmot je velmi jednoduchá záležitost. Přes to tento zákrok doporučuji provést v krátké narkoze. Jen si, prosím, uvědomte, jak asi budou Vaše prsa vypadat po odstranění implantátů, bojím se, že oblast nebude vypadat hezky. Neznám Vaši situaci, ale když musí jít implantáty ven, nebylo by lepší je nahradit novými? Poraďte se ještě se svým chirurgem.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 12. 2009
Vynětí pro pacientku náročné není. Záleží na tom kudy jsou implantáty vloženy. Je li to podpáždí, nebo kolem dvorce, tak na to je dobrá celková anestesie. Z podprsní rýhy to jde i v lokální anestesii. Nikdy bych se však nesnažil dělat nový řez nekde jinde, snad jen při riziku, že nevyndám íimplantáty celé - tedy, že dojde k prasknutí, nedošlo-li již k němu v porůběhu před vynětím. Propíchnutí implantátu jehlou není roziko, stejně jdou pryč. Modelaci bych stejně doporučoval až po delší době. Opakovaně jsem extrahoval implantáty a modelace nebylo třeba a to už to dělám přez 17 let. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 11. 12. 2009
Dobrý den, samozřejmě, že toto záleží na Vás. Je jen otázkou, dobře si představit tvar prsů po odstranění implantátů a zda by toto bylo pro Vás přijatelné. Je to záležitost čistě kosmetická, nikoliv zdravotní. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 11. 12. 2009
Dobrý den, samotné vyjmutí implantátů není náročné i když bych toto nedoporučoval v lokální anestesii, neboť při injekcích je riziko propíchnutí implantátu a rovněž se musí ošetřit i dutina vytvořená implantátem. Tedy krátká 30 minutová celková anestesie. Otázkou je jaký bude výsledek tvaru prsů po pouhém vyjmutí implantátů, což záleží na současné velikosti implantátů a délce trvání tohoto stavu. Většinou po více letech aplikace implantátů dochází k výraznému úbytku prsní žlázy a velkému povolení kůže, takže po vyjmutí implantátů jsou prsa velmi ochablá a pokleslá a tato operace se kombinuje se současnou modelací prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 12. 2019
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2010
Vlasová mezoterapie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 9. 2014
Zvětšení prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 9. 2013
Modelace prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 12. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 10. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi