Odstranění implantátu s modelací a zvětšení pomocí vlastního tuku

LenkaKazlepkova
24. 9. 2021 · Poslední odpověď: 5. 10. 2021

Dobrý den, prosila bych o Vaše zkušenosti a rady ohledně těchto zákroku. Prsa byla před augmentací malá, Mentor 225ml, 16 let, nyní po dvou těhotenství povislá. Zajímalo by mě jaké jsou výsledky při použití vlastním tukem, nejde mi o závratnou velikost, chtěla bych pouze pěkná a je mi jasné že menší prsa než mám teď, ale bez nutnosti další výměny implantátu, komplikací, anestezie. Děkuji moc za každou odpověď.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

primární otázkou je, co Vám na prsou vadí, zda pokles, velikost nebo obojí. Pochopil jsem to tak, že obojí, tedy že prsa jsou pokleslá a vzhledem k tomu, že máte implantáty 16 let, uvažujete o jejich výměně nebo odstranění, prsa by se zmenšila a zvažujete doplnění objemu vlastním tukem.
Přenos vlastního tuku dělám a mám s ním dobré zkušenosti, nevýhodou je nepředvídatelné vstřebávání tuku i při pečlivě provedené operaci, průměr je 30%, může být ale i více nebo i méně.
Je to na delší povídání a vysvětlení pro a proti, nicméně se domnívám, že u Vás je určitě potřebné provést modelaci prsou a poté doplnění objemu buď novým implantátem, nebo vlastním tukem. Použití implantátu nebízí větší variabilitu modelace prsou a garantované zvětšení, modelace s užitím vlastního tuku má svá omezení ale na druhé straně nebudete mít prsní implantát a vyhnete se potenciálním potížím s tím spojenými.

M Molitor
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 5. 10. 2021
Dobrý den,
zvětšení nebo vylepšení tvaru prsou pomocí vlastního tuku provádíme u nás na klinice. Principem augmentace prsou tukovým autotransplantátem, je doplnění objemu poprsí vlastním tukem, který byl odebrán na jiné části těla, nejčastěji z problematických partií. Tato metoda je nejčastěji využívána spíše mladšími ženami, a to k menšímu zvětšení prsou, k doplnění horní části prsů a ke zvýraznění dekoltu. Tedy u klientek, které nežádají velké zvětšení, neboť prsa je možné touto metodou zvětšit maximálně o 1 až 2 velikosti. Dalším omezením je odběr tuku. Abychom dosáhli požadovaného výsledku zvětšení prsou, je nutné odebrat dostatek tukové tkáně, což může být problém u štíhlých žen. Pro volbu vhodné klientky na autoaugmentaci je velmi důležitá důkladná konzultace s lékařem o očekáváních a přáních klientky.

MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den, určitě je možná modelace prsou s augmentací vlastním tukem v jedné době. v posledních letech velmi častý a oblíbený zákrok. Výsledkem jsou přirozená hezky tvarovaná prsa, a to bez použití cizího materiálu a nutnosti výměny implantátů. S pozdravem MUDr. Kamila Podkalská Sommerová.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 28. 9. 2021
Dobrý den,
V tomto případě se musí postupovat postupně, nejprve vyjmout implantáty, počkat 3 měsíce nebo déle a pak lze provést lipotransfer tuku do prsou. Pro lipotransfer se výhodné, že budou prsa po vyjmutí implantátů mírně povolená, bude prostor pro tukové buňky, které nesmí být příliš utlačené, aby se tlakem okolních tkání nevstřebaly a zároveň bude prostor vložit dostatečné množství tukových buněk. Výhodou je, že implantáty nemáte příliš velké, a proto je velká pravděpodobnost, že nebudete potřebovat ani modelaci, tedy lift prsou. I tak, toto lze posoudit až po lipotransferu tuku do prsou.
Pak je ještě důležité se rozhodnout, které oblasti těla byste chtěla odsát. Toto a další podrobnosti lze probrat na konzultaci.
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg
Asklepion, Plastická chirurgie, Londýnská, Praha 2
Vážená paní,
řešení Vašeho problému, vzhledem k Vašim požadavkům nebude jednoduché. Podotýkám, že se lipotransferem nezabývám. Na prvním místě je nutno poprsí zmodelovat, tedy upravit tvar a liftovat. U pokleslého poprsí nic neřeší doplnění objemu, i přes zvětšení, pokles přetrvá. Za sebe bych Vám doporučil kombinovanou operaci modelace-augmentace, při které by byl upraven tvar do normy a výměnou implantátů /asi za poněkud větší/ by bylo dosaženo relativně optimálního objemu. Nepochybně se budete muset pozeptat na řadě pracovišť, víc hlav, víc rozumu a preferovat lékaře inzerující metodu. lipotransferu. Jste mladá a jistě zcela zdravá, narkozy se nemusíte obávat.
Srdečně Vás zdravím,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.

Související dotazy

Úprava prsních dvorců

Katy852027
Katy852027
18. 12. 2020 · Poslední odpověď: 6. 2. 2021

Dobrý den, byla by možná úprava prsního dvorce u pravého prsu, případně modelace? Před rokem jsem byla na augmentaci levého prsu kvůli velké asymetrii. Moc děkuji za odpověď

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
ABClinic Art & Beauty
Praha . 6. 2. 2021
Katy, dobrý den,
vždy je potřeba přijít na konzultaci, aby plastický chirurg mohl posoudit stav kůže, vzhled, navrhnout optimální řešení. Pokud máte zájem, prosím, zanechte nám svůj kontaktní telefon a my Vám co nejdříve zavoláme a najdeme společně vhodný termín pro konzultaci. ABClinic team

Najít další otázky

Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 5. 2016
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 11. 2019
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 8. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi