Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyjmutí implantátů bez náhrady za nové.

Andy926128
Andy926128
25. 3. 2021 · Poslední odpověď: 16. 8. 2021

Dobrý den, jdu na odstranění implantátů a nové již nechci. Prosím o radu, jak po operaci pečovat o prsa ať se co nejlépe zahojí. Implantáty mám 14 let, uložené pod svalem, odstranění bude přes původní jizvu ( podprsní rýha). Modelace nebude ( dle lékaře není nutná). Odstraněny budou implantáty i s kapsulemi. Pravý implantát mám prasklý. Mám značku Mentor, strukturovaný implantát, 350ml. Prsa před augmentaci velikost A, po augmentaci velikost D. Může dojít k deformaci prsou vlivem vnitřního jizvení? V případě, že ano, jak tomu předejít, jak se starat? Masážemi? Která pooperační podprsenka je pro mě nejlepší? Mám užívat nějaké doplňky stravy? Děkuji za reakce.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,
bez konzultace a vyšetření se můžeme pouze domnívat a odpovídat na základě zkušeností, nicméně vyjmutí implantátů 350 ml, pokud jste předtím měla prsa malá a uplynulo 14 let, je s poměrně velkou pravděpodobností zatíženo vyšším rizikem toho, že prsa budou prázdná a pokleslá. Bez modelace, nebo nové výplně (implantát, vlastní tuk apod.) asi hezký plný pevný tvar mít nebudou. Je možné, že nechcete více jizev a proto se operatér rozhodl pro tuto cestu, nebo jsou vaše tkáně tak pevné, že to umožňují.
Kapsula se může ale často nemusí odstraňovat, je to také na domluvě s operatérem.
S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 8. 6. 2021
Dobrý den,
pokud chcete odstanit implantáty a prsa zmodelovat, výsledné jizvy jsou kolem dvorců a pod dvorcem do kotvy, tím se dosáhne krásného tvaru prsou.
Uvnitř se kapsula většinou ponechává, je to fibrosní tkáň , která dodá vašim prsou určitou pevnost a objem, proto je vhodné toho využít.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg
Praha 2
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2020
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2019
Zvětšení prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 2. 2013
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 12. 6. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi