Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pohyb po augmentaci

Hanka4627
Hanka4627
23. 11. 2008 · Poslední odpověď: 25. 11. 2008

Dobrý den. Jsem 5 dní po operaci, impl. uložen pod sval. Můj dotaz se týká pohybu po operaci. S příchodem domů už se nekonalo žádné ležení. Musela jsem ostarat základní věci v domácnosti - samozřejmě opatrně, nic těžkého, nikam jsem se nenatahovala, ale pohyb tam byl.....a celkové zatížení také. Zajímá mě - jestli je to velká chyba nebo, když cítím ted už značné ustoupení bolestí a celkové zlepšení, bude vše v pořádku. Stále mám na sobě spec. podprsenku a obinadla, která přiložil lékař přes. Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 25. 11. 2008
Vážená slečno,
velmi si hrajete s ohněm, pokud jakkoli zatěžujete v prvém týdnu až 10 dnech svoje horní končetiny a trup! Při konzultačním vyšetření Vám měl Váš budoucí operatér jasně vysvětlit, že každá rána se nejlépe hojí, ma-li maximum klidu. Po operaci v prvém týdnu mohou moje pacientky jen lehce hýbat horními končetinami /aby se najedly, učesaly ap./, žádné větší pohyby, žádné zdvihání jakýchkoli i lehčích břemen. V časném pooperačním období může dojít ke krvácení a enormnímu otoku, pohybu implantátu, v budoucnu může být dán základ tvorby kapsuly. Uvědomte si, že vše uvnitř bude zhojeno až 1 měsíc po operaci. Teprve pak se můžete více až maximálně zkusit zatěžovat. Kompresivní podprsenku noste nejméně 4 týdny. Šetřete se a poraďte se svým operatérem!
Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Chrudim . 24. 11. 2008
Dobrý den. Vše na co se ptáte je velmi relativní - je ten který pohyb či zátěž již nadměrný, nebo ještě není? Navíc to nyní již nevyřešime. Zajděte na kontrolu k operatérovi a řešte to s ním. Nashledanou, dr. Remeš
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 11. 2008
Dobrý den,
ztotožňuji se s kolegou dr. Tomáškem. Pokud porušujete pooperační režim, riskujete vznik komplikace a tím nepříznivý estetický výsledek, který nepotěší Vás ani operatéra. Dle Vašeho dopisu hojení probíhá příznivě. Je také dobře, že poctivě nosíte elastickou bandáž prsou. Při kontrole se poraďte se svým lékařem, může Vám objednat elastický pás přes prsa.
Přeji Vám brzké zhojení a krásné vánoce 2008. Dr. Michal Puls, CSc., Medicom VIP
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 11. 2008
Člověk se vždycky nějak zahojí, pokud neumře.....
Já bych Vaše jednání považoval za těžké porušení léčebné discipliny opatrnost, neopatrnost! urěitě by mne to zbavovalo zodpovědnosti za operaci. Pacientka má být první dva týdny v naprostém klidu, i když jí nic není. Při různé činnosti ztrácíte opatrnost a nevědomky si můžete ublížit. Je to sice Vaše zdraví a Váš vzhled, ale výsledek operace je též výsledek naší práce, našeho renomé. Mnoho pacientek také pak při problémech vinní své operatery. Už to nedělejte a respektujte doporučení svého lékaře. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 10. 2020
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2010
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2023
Zvětšení prsou
28 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 9. 2018
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 1. 2023
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 5. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 4. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi