Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Příznaky prasklého silikonu

Uzivatel
4. 7. 2007 · Poslední odpověď: 4. 7. 2007

jak se pozná prasklý implantát v prsu?má prso jiný tvar,když byl vložen pod sval?

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jan Doskočil
Hradec Králové . 4. 7. 2007
Nejlepší odpověď
Pokud je implantát vyplněn tekutým gelem, při prasknutí dojde ke ztrátě tvaru prsu a pouzdro implantátu se nařasí.
U implantátů vyplněných kohezivním, tuhým gelem (většinou anatomické implantáty) se prasknutí pozná dost těžko. Pokud je podezření, je nutné ultrazvukové vyšetření. Zkušený ultrasonografista by prasklinu měl odhalit. U moderních dvouplášťových implantátu je však porušení pouzdra vzácné. MUDr. Jan Doskočil
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Opakující se kapsulární fibróza po augmentaci

angullina
26. 1. 2014 · Poslední odpověď: 26. 11. 2017

Jsem čtyři roky po augmentaci .Po dvou letech se mi objevila kapsula fibrosa na jednom prsu .Podstoupila jsem reoperaci Iimplantát byl v pořádku ,tak mi byl vrácen. Nyní po dalších dvou letech mám opět kapsuli. Můžete mi poradit co s tím? Děkuji za odpověď.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená slečno,

kapsulární kontraktura je vrozená dispozice k tvorbě jakéhosi ochranného obalu kolem cizího tělesa. Sklony k této reakci má asi 3-10 % populace /různé literární údaje se rozcházejí/, jde o přísně individuální věc. Obávám se, že jste se dostala do "bludného kruhu", i po chirurgické korekci se může kapsulace opět po čase opakovat. Určitě nejde o chybu operatéra. Ve Vaší situaci Vám doporučuji podstoupit další kapsulotomii a nebo kapsulektomii a počkat.

Pokud se později opět kapsulace vyskytne, máte pak 2 možnosti - 1/ opakovat operace kapsuly , 2/ implantáty odstranit.

Toto musíte seriozně prodiskutovat se svým operatérem, tady je každá rada drahá.

Přeji Vám hodně štěstí

prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Řešení asymetrie prsou augmentací?

Fridka
Fridka
28. 2. 2019 · Poslední odpověď: 1. 3. 2019

Dobrý den,byla jsem již na dvou konzultacích, nejsem si vůbec jistá provedením zákroku, mám strach z velkých jizev. Trpím asymetrií , každý dvorec je jinak velký a řez by byl veden pod prsy a středem prsu, má otázka zní zda je možné vyrovnat tuto asimetrii implantáty různých velikostí, implantáty máme vybrané od Motivy pod prsní žlázu,moc děkuji za odpověď.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 1. 3. 2019
Dobrý den, řezem pod prsy se jistě nevyrovná asymetrie prsních dvorců. A orientačně podle fotografie bych spíše doporučil umístěni implantátů pod prsní sval. Dr. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 3. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 4. 2012
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 8. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 2. 2008
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 9. 2007
Zvětšení penisu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 5. 2016
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 9. 2008
Zvětšení penisu
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi