Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ruptura prsního implantátu těhotenství

Dannie
14. 3. 2023 · Poslední odpověď: 16. 3. 2023

Dobrý den, před 2 lety jsem podstoupila augmentaci s Nagor impl., nedávná sono kontrola (2x) ukázala prasklý implantát, údajně už z doby vložení. Silikon je zatím pravděpodobně jen ve vazivové kapse. Nemohu teď podstoupit magnetickou rezonanci. Axily jsou v pořádku. Současně se mi toto zjištění překrývá s otěhotněním. Zajímá mě, jak mě samotnou může uvolněný silikon ohrozit. Může se dostat do krve? Zda kojit, pokud souhlasíte, že mateřské mléko je první půl rok života dítěte zásadní. Co může případný silikon na mikroskopické úrovni kolem mléčné žlázy způsobit v mléce dítěti? Proč je tak důležité vadný implantát, co nejdříve vyměnit, pokud je tak bezpečný? Laktační liga se s tímto případem ještě nesetkala, jiní odborníci nic neporadí, jelikož kupodivu neexistuje studie na spojení mezi volným silikonem/kojením/následky pro dítě. Děkuji mnohokrát za Vaše odpovědi. Dana S.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
máte velké množství oprávněných otázek, obávám se, že nebudu schopen na všechny odpovědět. Zajímá mě, jak mě samotnou může uvolněný silikon ohrozit.
Silikon se může prosakem dostat do lymfatických uzlin, ty v podstatě "ucpat" a snížit nebo zcela zrušit jejich funkci. Může se dostat do krve? Neznám ani z literatury takový případ. Zda kojit, pokud souhlasíte, že mateřské mléko je první půl rok života dítěte zásadní. Co může případný silikon na mikroskopické úrovni kolem mléčné žlázy způsobit v mléce dítěti? Souhlasím, že kojení je pro dítě velmi důležité. Na druhou otázku nejsem schopen odpovědět, nemám k dispozici validní data.
Proč je tak důležité vadný implantát, co nejdříve vyměnit, pokud je tak bezpečný?
Odpověď je stejná jako na první otázku. Není dobré přicházet o funkci lymfatického systému. Laktační liga se s tímto případem ještě nesetkala, jiní odborníci nic neporadí, jelikož kupodivu neexistuje studie na spojení mezi volným silikonem/kojením/následky pro dítě. Přesně tak, nejsou-li důvěryhodné studie, nikdo si v takto citlivé oblasti netroufne k nějakému kategorickému tvrzení.
S pozdravem Ivo Menšík BODY klinika plastické chirurgie
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 15. 3. 2023
Dobrý den,
není pravděpodobné, že byl vložen prasklý implantát, když máte implantáty již 2 roky, to by již silikonové buňky vycestovaly do uzlin, které by byly v podpaží hmatné.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 10. 2010
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Zvětšení prsou
18 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 6. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 1. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi