Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ruptura implantátů

simona48032
12. 10. 2010 · Poslední odpověď: 12. 10. 2010

Dobrý den,před 7 lety jsem podstoupila plastickou operaci prsou -augmentaci. Pravidelně každý rok jsem chodila na sono. Před rokem jsem si na boku levého prsu nahmatala větší bulku. Závěr: ruptura implantátů /obou/ staršího data. Uzlina v prsu vznikla uniklým silikonem. V současné době jsem po operaci - výměně poškozených implantátů. Co mne ale trápí a nedá mi spát je otázka, zda uniklý silikon nemůže v mém těle napáchat do budoucna velké zdravotní problémy. Je to nepříjemný pocit a já přemýšlím, jakým způsobem tělo "vyčistit".Může se takto nabourat celý lymfatický systém v těle? Předem Vám velice děkuji za odpověď. Simona

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 10. 2010
Nejlepší odpověď
Obsah silikonových implantátů je tekutý silikon, který po opuštění pouzdra je vychytáván I. spádovými uzlinami většinou lokalisovanými v podpáždí. Do dalších většinou nepostupuje. Poúrasknutí implantátů a následném chirurgickém výkonu je snaha odstranit maximum uvolněného materiálu, nicméně malé množství může v dutinách zůstat čemuž se ani při maximální snaze chirurg nemůže vyhnout. Dopusud jedinou komplikací mne z mých zkušeností známou je přítomnost silikonu v podpažních uzlinách, která doposud něměla v mé praxi další následky. U některých sensitivních jedinců může docházet k následným komplikacím ve smyslu zvýšené pravděpodobnosti kapsulace následně vložených implantátů. Kapsulace implantátů je jedinýžm rizikem, které všeobecně k augmentacím patří, pacientky by jej měly znát již před operací. Dochází k ní v obecně nízkém statistickém počtu, což však u těch, které tuto komplikaci mají vede k rozčarování nad tímto výkonem.
Pokud dojde k ruptuře je dobré co nejrychleji materiál vyměnit. Uzliny budou ultrazvukem diagnostikovány jako "silikonové" v následující době stále, neměla by však dělat další škodu. Zdraví Dr. Tomášek 607990077
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 12. 10. 2010
Dobrý den. Dposavadní studie týkající se silikonu by měly Vaše obavy rozpotýlit. Tedy co se týče toho, že by Vás nějak poškozoval. Na druhou stranu zatím neexistuje žádná "očistná kůra", která by již rozptýlený silikon z organismu odstranila. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2023
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 1. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2022
Zvětšení prsou
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 7. 2012
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 2. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi