Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

umístění prsního implantátu

ttynaaaaa
16. 11. 2023 · Poslední odpověď: 21. 11. 2023

Dobrý den, před třemi roky jsem podstoupila modelaci prsou s prsními implantáty - na výstupních dokumentech je uvedeno umístění implantátu pod sval. Na kontrole sona prsou na jiné klinice mi bylo řečeno, že implantáty nejsou uloženy pod svalem, ale jeví se na sonu jako uloženy pod žlázou, či pouze pod okrajem prsního svalu. Chtěla jsem se zeptat, zda je to možné, že mám dva rozdílné názory? Zda to lze dle sona poznat správně? nebo zda je možné nějaké posunutí? Nebo se jedná o chybu jedné z klinik? Je nutné to do budoucna nějak více řešit, například v případě reoperace, že nevím správně, kde je implantát umístěn. S prsy jsem momentálně spokojená, jen mě překvapily rozdílné názory. Posílala jsem dotaz na kliniku, kde mě operovali, ale zatím bez odpovědi. V případě reoperace bych volila pravděpodobně jinou kliniku, operace byla v pořádku, jen co se týče komunikace po operaci, je to otřesné. Děkuji za informaci

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,

opakovaně i já mám zkušenost mezi korelací operačního postupu a poté komentáře UTZ. Dokonce i moje pacientka s implantáty pod žlázu (a přesně vím, že jsem je dával pod žlázu) přišla s nálezem implantáty pod sval. Takže se tím netrapte, pokud jste spokojena. A ještě k dotazu, zda mohou implantáty změnit pozici, tak ano mohou. Rovněž relativně často k vidění.

S pozdravem

Ivo Menšík
Vážená slečno, při diagnostických rozpacích je dobré provést vyšetření, pro porovnání, na více pracovištích.
Dovoluji si poznamenat, že pokud tvarově poprsí vypadá dobře na nejsou nějaké funkční potíže, doporučuji Vám akceptovat daný stav a neuvažovat o jakékoli revizi.
Komunikaci s klinikou nekomentuji.
S pozdravem, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 18. 11. 2023
Dobrý den,
Implantáty mohou být uloženy pod svalem, pod žlázou, nebo pod horní porcí svalu. Takže není potřeba se znepokojovat, vše je v pořádku, zvláště pokud jste spokojená s tvarem prsou. Poloha implantátu se někdy určuje, až během operace, aby tvar prsou byl co nejlepší a implantát aby byl dokonale překryt prsní tkání nebo svalem buď celým, nebo jenom jeho částí.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 7. 2014
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2021
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Zvětšení prsou
18 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 6. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Modelace prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 12. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi