Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sauna po augmentaci

Letuska
2. 5. 2010 · Poslední odpověď: 11. 5. 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho po operaci-augmentaci (vloženo přes dvorce) je možno chodit pravidelně do sauny. Děkuji. Letuška

Reklama

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 10. 2011
Nejlepší odpověď
Nikdo neprováděl studie na pacientkách po augmentaci tak, aby se udělal soubor pacientek, které chodí do sauny hned, 3 týdny po operaci, 6 týdnů .... a podobně. Na otázku proč to či ono já mohu ze své praxe napsat - protože jsem opatrný. Nedoporučuji chodit do vody (rybník, bazen, řeka a pod.) až 3 měsíce proto, že se bojím perfuse infekce skrz nedokonale zhojenou tkáň. Po 3 měsících mi pacientky po 20 letech praxe neprojevily žádnou komplikaci ve smyslu akutní změny po koupání ve vodě. Je to spíše strach z komplikací, než jakákoliv jistota, kdy a proč. Zkuste jít do vody dříve a budete-li mít někaký problém, dejte nám vědět, můžeme z toho vycházet...
Nic jiného já k dané otázce nemohu říci. Chcete od nás již více než dokonalost.

Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 5. 2012
Saunu a sporty opatrně po měsíci s plnou intenzitou po 3 měsících. Mám s tím téměř dvacetileté zkušenosti. Jak předejít vzniku kapsulární kontraktury zatím zodpověďně nikdo neví, protože kdyby věděl, tak se to "rozkřikne" a už by žádná kapsulární kontraktura nebyla.
Určitě se obraťte s takovýmto problemem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Centrum estetické plastické chirurgie je umístěno v operačním traktu v Konstantinově ulici č. 1/1479 v Praze 4(11) na Jižním Městě. Na konsultaci (500,-.).
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 9. 5. 2012
Dobrý den. Finská sauna nevadí, vrátit se k plnému sportu svým pacientkám radím po 3 měsících. Dosud se nepřišlo na to, co vyprovokuje vznik kapsuly. Takže nejsme schopni ani poradit, jak jí předcházet. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. Alexandra Rozborilová PhD.
MUDr. Alexandra Rozborilová PhD.
Žádné recenze
24. 10. 2011
Pekny den, vhodne je saunovat az po pol roku.
S pozdravom Esthetic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 10. 2011
Dobrý den, myslím, že po 5 týdnech od operace můžete saunu absolvovat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 7. 10. 2011
Dobrý den. Zákaz saunování plyne podle mého názoru z obavy z překrvování tkání prsu kolem implantátu. Takže po šesti týdnech ho u svých pacientek dovoluji. Dosud jsem nějaký problém po augmentaci spojený se saunou nepozoroval. Na druhou stranu mnoho pacientek na sauně nelpí. Nashledanou, dr. Remeš
Hradec Králové . 7. 10. 2011
Dobrý den,
osobně považuji dlouhodobé zákazy saunování za neopodstatněné. Z mého pohledu je možné navštěvovat saunu po dosažení kompletní integrity kožního povrchu, tedy při nekomplikovaném hojení asi po dvou až třech týdnech od operace.
Se srdečným pozdravem Martin Kloud.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 3. 5. 2010
Také bych doporučoval lépe až po třech měsících od operace. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 2. 5. 2010
Záleží na hojení a výsledku operace. Nedoporučuji vodu, koupání a slunce do 3 měsíců. Ideální je to prokonsultovat se svým operaterem. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 2. 5. 2010
Dobrý den. Své pacientce bych saunu dovolil po 3 měsících. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 6. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 2. 2015
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 28. 2. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi