Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Všeobecná doporuceni po augmentaci

Klientka270067
24. 2. 2015 · Poslední odpověď: 28. 2. 2015

Dobry den, prosim o vseobecne informace a doporučení - hodne a striktně se lisi nebo nejsou vůbec. Jsem mesic po augmentaci anatom.impl. pod sval. Jak se spravne starat o implantaty: kdy je mozné odložit speciální podprsenku a naráz nebo postupně, je mozné po zhojeni nosit push-up a kosticovou podprsenku, muze se chodit bez podprsenky, nebo to neni dobre, lze spat a opalovat se na briše, chodit do sauny, sportovat ve vetsi mire-lyže, kolo,plavání. Samozřejmě za předpokladu zhojeni jizev. Masírovat, či nikoli. Stale mam pnutí v právem prsu,ale pevne doufam,ze odezní. Dekuji za odpovědi a informace!

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážené dámy, velice Vám děkuji jménem všech plastických chirurgů, jak popisujete pooperační období. Škoda, že si Vaše texty nepřečte každý uchazeč o operaci. Ta základní pravidla o klidu, šetření a postupném zvyšování zátěže platí u všech operací. Bohužel, se mezi námi najdou i "lékaři-obchodníci", co slibují potencionálním pacientkám-klientkám nemožné, např. zahojení za 1-2 týdny, úžasný výsledek, operace bez jizev ap. Bohužel, nežijeme v éře Star-Treku a lidský organizmus je nastaven na určitá pravidla, která současná medicína nezmění. Přeji Vám všem vždy dobré zhojení po jakémkoli zákroku.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 25. 2. 2015
Dobry vecer. Velice se podívuji, ze obecne pooperační pokyny nevite a nechala jste se operovat. Nebyla jste o vsem poučena? Nepodepisovala jste předoperacni reverz, kde toto vse je napsané? Neptala jste se svého operatera? Pokud mate potíže, obraťte se na pracoviště, kde jste byla operovala a vse prodiskutujte s Vašim chirurgem. Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
naprosto souhlasím s kolegy a také nechápu (i když je to bohužel běžné), že klient jde do zákroku, o kterém nebyl dostatečně poučen předem. Smutné pak je to, když nedostane zcela konkrétní pozákrokové pokyny. Ze své letité praxe vím, že ať už konzultace probíhá jakkoli podrobně, je lépe klientovi dát veškerá důležitá doporučení písemně jak před zákrokem, tak pak pozákrokový průběh, opatření a doporučení. Velice se mi to osvědčilo, i když se občas vyskytne někdo, kdo to stejně nečte a diví se něčemu, co má černé na bílém nebo shání informace jinde. Každý je i při konzultaci ve stresu, po zákroku již vůbec, navíc je to hodně informací, které jsou pro nás lékaře rutinou, ale pro pacienta novinka a každý operatér má své osvědčené postupy. V každém případě je nejvhodnější řešit vše nejdříve u svého operatéra.

S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, to na co se ptáte je u mne součástí předoperační konzultace. Vysvětlování problematiky pooperačního období mi obvykle zabere minimálně 10-15 minut. Souhlasím s Vámi, co doktor, to názor. V této situaci Vám doporučuji vzít na vědomí informace Vašeho budoucího operatéra. Protože, to, co se řekne při konzultaci, za to lékař zodpovídá a tyto informace by měl pacient akceptovat a pooperační péči dodržet. Nelze se tímto způsobem rozepisovat o jednotlivých detailech, bylo by to zřejmě na mnoho stránek. Tedy ještě jednou- od toho je konzultace, abyste se vše dozvěděla, aby Vám lékař zodpověděl všechny otázky a následně Vy podepsala tzv. Informovaný souhlas s operací. Po operaci jsou kontroly a převazy mj. od toho, abyste se všechny informace alespoň dodatečně dozvěděla. Jsem si vědom toho, že jsem Vám tímto sdělením příliš nepomohl, ale, prostě je to tak.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 2. 2015
Souhlasím s kolegou Paděrou. Troufám si tvrdit, že mne udivuje, že si někdo nechá řezat do těla za relativně veliké peníze a při tom není řádně poučen o tom co dělat, ale hlavně o tom., že když něco neví má se obrátit na svého operatéra. Každý z nás má svoji metodiku a každý z nás ví přesně jak to konkrétně vypadá uvnitř a jak to dělal. Takže postup u Vás Vám řekne Váš operatér.
To, prosím, není jízlivá připomínka. Spíše mi je líto , že Vás tato situace mate. Váš operatér si Vás má \"okaučovat\", abyste takovéto problémy neměla a neztrácela důvěru v naší specializaci.Zdraví MUDr. Tomášek, plastický
chirurg,                                                       vedoucí lékař
Centra estetické plastické chirurgie DaTOM 

 Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 24. 2. 2015
Dobrý den, myslím, že není dobré se měsíc po operaci řídit obecnými doporučeními, zvlášť pokud máte určité obtíže. Jděte na kontrolu k operatérovi a řešte to konkretně. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2013
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2011
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 3. 2020
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 5. 2017
Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 6. 2012
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 7. 2007
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 10. 2008
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 1. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi