Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!
jana304564

Studená prsa po augmentaci

Jana304564 · Praha · Vytvořeno: 12. 10. 2015 · Aktualizace: 31. 10. 2015

Dobrý den, jsem sedm týdnů po augmentaci, implantáty pod svalem. V poslední době si všímám, že mám prsa velmi studená. Je to běžné? Může to být tím, že se implantáty hůř zahřívají? Jinak citlivost prsů je v pořádku. Předem děkuji za odpovědi.

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Petr Hýža Ph.D.

  MUDr. Petr Hýža Ph.D.

  14. 10. 2015 ·

  57 odpovědÍ

  Dobrý den, paní Jano,

  čím je implantát větší, tím spíše může dojít k nepříjemnému pocitu cizího tělesa, může se jednat o pocit chladu v chladném prostředí a pocit tepla v horkém prostředí. Pocity přítomnosti cizího tělesa by měly časem ustoupit.

  Během augmentace se nelze vyhnout poraněním některých nervů nebo cév, což může vést k poruše citlivosti bradavky, prsního dvorce nebo jiných částí prsu. Změny citlivosti jsou většinou jen dočasné.

  Petr Hýža
  http://www.leticia.cz/rizika-augmentace-prsu

 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  13. 10. 2015 ·

  2608 odpovědÍ

  Já osobně se domnívám, že je to psychologická nadstavba. Jen subjektivní vjem. Materiál se zahřívá pravidelně a je v teplotě těla. To byste musela v zimě běhat po Sibiři a prochladnout, aby se prsa také prochladla. Občas se mi tato situace stala (tak 3x za 20 let), ale prsa byla vždy teplá v teplotě těla.
  Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
  www.precizia.cz, davidtomasek@precizia.cz

  Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

 • Ano, tento pocit po augmentaci, zejména velkými implantáty, je poměrně běžně k vidění. Nejedná se o nic patologického, nemusíte se bát.
  S pozdravem
  Ivo Menšík

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.