Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Uvolnění pouzdra kolem implantátu

Flwr
18. 9. 2021 · Poslední odpověď: 13. 11. 2021

Dobrý den, 6 měsíců po augmentaci prsou implantáty motiva ergonomix, se mi, zřejmě po fyzické manipulaci, uvolnil implantát v levém prsu. Od operatéra mi bylo doporučeno zkusit manuálně uvolnit i ten druhý prs, že operace by byla zbytečná. Toto řešení mě zaskočilo, vzhledem k tomu, že uvolněné prso je spadlé a v podstatě visí, v předklonu úplně na stranu. A nechat si tedy tak "zničit" i to druhé, se kterým jsem spokojená a potom jít na operaci s oběma, mi moc nedává smysl. Chtěla bych poprosit o další názor. Moc děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 11. 2021
Dobrý den,
implantát lze otočit manuálně, pokud by se přetočil, Protože přetočený implantát změní tvar prsu. Nestává se to často, ale dojít k tomu může.
Možná, že máte jenom přetočený implantát, ale to je jenom domněnka, z toho, co popisujete. Měla byste navštívit plastického chirurga, aby zjistil, o co se skutečně jedná a pak stanovil další postup.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 1. 10. 2021
Dobrý den,
nutné je vyšetření, doporučuji podstoupit ultrazvuk. Na základě výsledků se doporučí vhodný postup.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Dobrý den, bez vyšetření lze těžko posoudit ideální postup, určitě by nebylo na závadu provést ultrazvukové vyšetření prsou pro jistotu že se nenajde nějaký patologický nález a pokud nejste spokojena s názorem vašeho operatéra, může to s ním konzultovat zda neexistuje jiná možnost a pokud vás jeho názor neuspokojí můžete využít konzultaci jiného odborníka.

S pozdravem

M. Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,
správná léčba se odvíjí od správné diagnosy. V tomto případě byste měla podstoupit ultrazvukové vyšetření obou prsou, při kterém se, pravděpodobně, prokáže kapsulární kontraktura. Z výsledku vyšetření pak vyplyne optimální léčba. Je dost možné, že Vás čeká chirurgická korekce.
Držím Vám palce,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Prasklý implantát - výměna - těhotenství

Monika606189
Monika606189
13. 11. 2017 · Poslední odpověď: 17. 11. 2017

Dobrý den, Mám prasklý implantát, s tím že mi bylo doporučeno do půl roku výměna. S manželem se ale snažíme o druhé dítě a představa že po argumentaci musím rok čekat se nám moc nezamlouva. Je tady i varianta počkat na druhé těhotenství a pak jít na operací? Nebo je to risk kvůli již prasklemu implantátu? Předem moc děkuji za odpověď.

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 14. 11. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, určitě bych na nic nečekal a věc neodkládal, prasklý implantát, pokud je to skutečně prokázáno se musí co nejdříve odstranit, lůžko vyčistit. Nechte si implantáty odstranit a po těhotenství v případě zájmu a potřeby si můžete nechat vložit nové, Čekat rok nemusíte, pokud se implantáty jen odstraní.
S pozdravem
MUDr. Pavel Hlava
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 7. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 7. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2007
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 3. 2007
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 6. 2020
Brow lift
Žádné odpovědi
Kavitace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 6. 2023
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi