Nosoretní rýhy

Nosoretní rýhy

Také známé jako nasolabiální rýhy nebo nasolabiální vrásky. Jedná se o statické vrásky, které vedou od nosu k vnějším koutkům úst. Častěji se vyskytují u žen. Jak se co nejefektivněji zbavit těchto vrásek?

Co jsou nosoretní rýhy?

Nosoretní vrásky

Pokožka časem ztrácí svou elasticitu

Jak už samotný název napovídá, jedná se o vrásky, které vedou od nosu k vnějším koutkům úst. Nosoretní rýhy trápí řadu lidí především po třicítce. Jak stárneme, nejen kolem úst se začínají objevovat vrásky. Jejich hloubka a také tvar jsou ovlivněny vlastní mimikou, geneticky a stárnutím.

Pokožka s věkem ztrácí svou elasticitu, začíná působit gravitace a začínají se objevovat vrásky. Navíc kvůli nasolabiálním vráskám může daná osoba působit smutným a unaveným dojmem, což se může stát zdrojem komplexů.

Co stojí za vznikem nosoretních rýh?

Nosoretný rýhy

Nosoretní rýhy se častěji vyskytují u žen

Tyto vrásky se častěji vyskytují u žen než u mužů. U žen kožní tkáně kolem úst obsahují méně krevních cév, potních žláz a mazových žláz než kožní tkáně mužů. Nedostatek potních a mazových žláz může ovlivnit přirozenou výplň kůže a menší počet krevních cév může vést ke špatné cirkulaci, což může způsobit tvorbu vrásek. Svalová vlákna obklopující ženské rty jsou navíc těsněji připojena ke střední vrstvě její kůže, což může zapříčinit vznik dalších vrásek.

Za vznikem nosoretních vrásek stojí také kouření. Roli mohou hrát i faktory prostředí, což znamená, že lidé, kteří jsou častěji vystaveni slunečnímu UV záření, jsou více ohroženi vznikem periorálních vrásek.

Bibliografie

Medicalnewstoday.com. 2022. Nasolabial folds: Causes, treatment, exercises, and prevention. [online] Available at: <https://www.medicalnewstoday.com/articles/320825> [Accessed 30 May 2022]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."