Ochablé břicho

Ochablé břicho

Ochablé břicho trápí řadu lidí. Příčin může být mnoho, stejně jako vhodných zákroků. Zjistěte, jak mít ploché břicho a jaké procedury můžete využít k odstranění lokalizovaného tuku na břiše.

Co si představit pod ochablým břichem?

Ochablé břicho

Břišní tuk může být dvojího typu: podkožní a viscerální

Břišní tuk představuje estetický problém, který postihuje ženy i muže. Je velmi snadné propadnout nezdravému životnímu stylu a sedavého způsobu života, nicméně ochablé břišní svaly nepředstavují jen estetický problém, ale i zdravotní.

Podkožní tuk a viscerální tuk

Když mluvíme o břišním tuku, musíme začít důležitým rozlišením: tuk, který se v této oblasti hromadí, může být dvojího typu, podkožní nebo viscerální.

První, tedy podkožní tuk, je měkká tuková tkáň nacházející se těsně pod kůží, proto se nazývá podkožní a má tendenci se více hromadit v nohách a břiše, což postihuje zejména ženské pohlaví. Viscerální tuk se naopak nachází v mnohem hlubší úrovni; ve skutečnosti se vyskytuje mezi vnitřními orgány, zejména v oblasti břicha. Ten je pro zdraví mnohem nebezpečnější, protože přímo souvisí se vznikem metabolických (například cukrovka) a kardiovaskulárních onemocnění.

Přestože viscerální tuk vzbuzuje větší obavy, je také snazší se ho zbavit, pokud budete dodržovat zdravý životní styl a budete pravidelně cvičit, zatímco podkožní tuk se zdá být mnohem odolnější jak vůči dietě, tak cvičení. To však neznamená, že je nemožné se ho zbavit.

Zákroky na odstranění ochablého břicha

Podkožní tuk na břiše

Nadváha nebo ochablost kůže jsou nejčastějšími příčinami ochablého břicha

Ochablost břicha může záviset na dvou příčinách, které k jejímu odstranění vyžadují velmi odlišnou léčbu: nadváha nebo ochablost kůže. Podívejme se, jaké jsou nejlepší možnosti pro každou z nich.

Ošetření k odstranění přebytečného tuku

Liposukce: Při nadměrném hromadění tuku v podkoží je nejlepší volbou liposukce, tato procedura sama o sobě poskytuje bezprostřednější a působivější výsledky než ty, které by byly dosaženy jinými nechirurgickými metodami. Pooperační bolesti jsou minimální a rekonvalescence rychlá, často s týdenním klidem. Váš chirurg vás pravděpodobně nechá nosit kompresní prádlo po dobu nejméně dvou týdnů, aby se snížil otok a napomohlo se stažení kůže.

Laserová lipolýza: Chirurg používá vysokoenergetický laser ke zkapalnění podkožní tukové tkáně před odsátím kanylou. Tento krok usnadňuje odstranění tuku a umožňuje rychlejší zotavení. Provádí se ambulantně a v lokální anestezii, do běžného života se můžete vrátit již den po ošetření. Na rozdíl od klasické nebo Vaser liposukce tato technika zcela ničí tukové buňky, takže ji nelze kombinovat s lipofillingem.

Kryolipolýza: Také nazývaná Coolsculpting, tento systém zmrazuje a ničí tukové buňky, které jsou v následujících měsících (2 až 4 měsících) tělem přirozeně vyloučeny. Každé sezení poskytuje postupnou redukci mezi 20 a 25 % tuku v ošetřované oblasti, takže 2 nebo 3 sezení obvykle stačí k úplnému odstranění tuku, a pokud je váha udržována pod kontrolou, výsledky mohou trvat mnohem déle. Sezení trvá asi hodinu, ošetření je bezbolestné a neinvazivní. Po ošetření se můžete okamžitě vrátit do práce nebo k jakékoli jiné činnosti.

Ošetření k odstranění přebytečné kůže

Abdominoplastika: Jedná se o jednu z nejúčinnějších operací k odstranění ochablé kůže na břichu, zejména po těhotenství nebo výrazné změně hmotnosti. Navíc se dá kombinovat s liposukcí, a proto je považována za nejlepší operaci k úpravě břišní oblasti. Jde o chirurgický zákrok, který může trvat až 2 hodiny a provádí se v celkové anestezii.

Radiofrekvence: Na jedné straně stimuluje tvorbu kolagenu, čímž zvyšuje tonus a elasticitu pokožky a na druhé straně redukuje tukové buňky. Nejedná se o chirurgický zákrok, není bolestivý, není potřeba žádná anestezie a rekonvalescence je velmi rychlá. Délka sezení je přibližně 30 minut a jejich počet se určuje podle potřeb pacienta a reakce jeho organismu na ošetření, obecně se však doporučuje minimálně 6 sezení. Výsledky jsou viditelné již od prvních týdnů a při zachování zdravého a aktivního životního stylu mohou trvat mnohem déle.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."