Lze zastavit padání vlasů a obnovit jejich růst? ANO!

Vlasy lze považovat za korunu krásy, která neoddiskutovatelně utváří celkový dojem naší osobnosti. Proto jejich vypadávání, řídnutí či dokonce ztráta je nejen pro ženy, ale i pro muže závažným osobním i společenským problémem. Situaci se řada z nás snaží řešit používáním nejrůznějších přípravků na obnovu růstu vlasu. Zklamání z jejich selhání vás v takovém případě ušetří preparát Renokin.

 

Abychom pochopili, proč nám některý přípravek určený pro obnovu růstu vlasů může pomoci a jiný ne, je důležité znát vývoj vlasu, nazývaný vlasový cyklus. Aktivní růstové období vlasu trvá cca 3- 5 let. Následuje dvoutýdenní přechodné stádium a pokračují 3 měsíce klidové fáze, jež končí vypadnutím vlasu. V normální situaci se v té době již chystá k růstu nový vlas. Denně běžně ztratíme 60 - 90 vlasů, což ovšem není příčinou vzniku lysých míst. Teprve porucha růstu a předčasného vypadávání vlasů způsobuje jejich řídnutí a ztrátu, což nazýváme alopecií. Na vině je většinou genetika, nadbytek testosteronu a vlivy prostředí jako je stres, hormonální výkyvy, intoxikace, autoimunitní pochody a řada dalších. Kvalitu vlasů můžeme do jisté míry ovlivnit zdravou výživou a péčí, nicméně obnovit prokazatelně jejich růst se prozatím výrazně nepodařilo. Průlom v tomto ohledu způsobil až unikátní revitalizační roztok Renokin.

Blýská se na lepší vlasy?

Renokin 1

Složení revitalizačního roztoku Renokin bylo vytvořeno na základě výzkumu růstových faktorů a navrženo tak, aby přípravek účinně zamezil vypadávání vlasů, obnovil růst vlasů nových a zároveň při jeho užívání nevznikaly žádné nežádoucí vedlejší účinky.

V říjnu 2009 byla účinnost Renokinu potvrzena klinickou studií v německém klinickém centrum proDerm. V rámci studie byly účinky ověřeny složitým mechanismem působení aktivních složek a klinickou zkouškou s účastí lidských testů. Výjimku v účinnosti tvoří pouze lidé postižení jizvící alopecií, v takovém případě je nutno hledat jiné řešení.

Proč je Renokin skutečně účinný?

Renokin jako jediný přípravek svého druhu obsahuje 10 aktivních složek, včetně nejvýznamnější trojice biomimetických peptidů:

  1. Oligopeptid-54 (CG-Nokkin), který podporuje růst vlasů a brání jejich depigmentaci. Zpevňuje vlasy a stimuluje vlasové folikuly k produkci zdravějších vlasů. Podporuje také oběh krve v pokožce hlavy a revitalizuje vlasové folikuly.

  2. Dekapeptid-10 (CG-Keramin2), jež poměrně složitým mechanismem ovlivňuje blokaci β-cateninu. Ten nese vinu na alopecii a vypadávání vlasů. CG-Keramin2 podporuje proliferaci nových vlasových buněk a jejich migraci, což způsobuje zesílení vlasového folikulu a střední části vlasu.

  3. Renokin 5

    Dekapeptid-18 (CG-WINT), působící jako stimulátor tvorby plakody. Opětovně také vytváří vlasy pomocí aktivovaného β-kateninového signálu. To představuje klíčový mechanismus diferenciace kmenových buněk epitelu vlasového folikulu na vlasové keratinocyty.

V dalším složení jsou významné vitamíny Retinyl-palmitát a Biotin a neméně podstatnou složku tvoří rostlinné výtažky z plodů serenoje pilovité, kořene vítodu tenkolistého, šruchy zelné, zeravu východního a listů Ginkgo Biloby.

Jak Renokin používat?

Hlavním účinným přípravkem pro obnovu růstu vlasů je roztok Renokin. Současně pro maximální efekt bývá doporučeno používat celou řadu přípravků - tedy  i šampon a kondicionér.  Postup aplikace je velmi jednoduchý a zabere vám jen pár minut. Nejprve je třeba vlasy umýt šamponem Renokin a následně ošetřit kondicionérem téže řady. V dalším kroku naneste na cílovou oblast hlavy potřebné množství roztoku Renokin a jemně jej vmasírujte. Přípravek je třeba nechat působit tři hodiny a opakovat jeho aplikaci ráno a večer každý den. Velkou předností Renokinu je i to, že nemá žádné vedlejší účinky, a proto jej mohou používat i těhotné a kojící ženy.

Nová kštice – za jak dlouho?

Renokin 6

Léčba vypadávání a ztráta vlasů přípravkem Renokin vyžaduje delší období, přesto zástava vypadávání vlasů bývá zaznamenána do 4 - 6 týdnů. Dochází také ke zpevnění a růstu nových vlasů. Mohlo by být překvapením, že vidět vyrůstající vlas je možné až po 3 - 4 měsících, důvodem je však přirozený proces růstu vlasu, tak jak je popsán v úvodu textu. K dosažení očekávané účinnosti je potřeba revitalizační program Renokin používat dlouhodobě.

Nicméně můžete si být jisti, že tak jako platí staré pořekadlo o tom, že trpělivost přináší růže, platí i to, že Renokin přináší nové vlasy.

Autorem článku je MedaPreX, výhradní distributor přípravků Renokin v ČR. Více informací naleznete na www.medaprex.cz nebo www.chcivlasy.cz

Pro odborníky leták k přípravku Renokin k dispozici zde.

Publikováno: 16.8.2010

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí   

Zákroky, na které se chystají ostatní