Rychlé a nekomplikované hojení – základ úspěchu plastické operace

Rychlé a nekomplikované hojení – základ úspěchu plastické operace
mucos
mucos
Vytvořeno: 13. 2. 2014 · Aktualizováno: 13. 2. 2014

Co může pomoci, aby hojení rány po operaci probíhalo co nejlépe?

Pro rychlé a nekomplikované hojení po operacích se často doporučují léky pro systémovou enzymoterapii Wobenzym® nebo Phlogenzym®. Základní účinné složky těchto přípravků tvoří proteolytické enzymy (štěpící bílkoviny) rostlinného a živočišného původu a rutin (přírodní flavonoid), který zpevňuje cévní stěny a je účinným lapačem volných kyslíkových radikálů.

Wobenzym® a Phlogenzym® – účinná podpůrná léčba po operacích

Tyto léky urychlují vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, podporují hojivý proces, zrychlují jeho průběh, omezují vznik komplikací a zmírňují bolest. Enzymy obsažené v těchto přípravcích v součinnosti s rutinem zlepšují mikrocirkulaci (proudění krve v nejjemnějších vlásečnicích), která je důležitá pro dostatečné zásobení hojících se tkání kyslíkem a živinami. Zlepšují také odplavování metabolických zplodin z oblasti rány žilním systémem a lymfatickými cévami. Při hromadění v tkáních mohou tyto látky totiž tvořit živnou půdu pro uchycení infekce a přispívají k přetrvávání otoků. Zejména dobrá funkce lymfatického systému je jedním z předpokladů úspěšného hojení, protože odvádí zplodiny, které mají větší molekuly a nemohou být proto odstraňovány žilním systémem

Jak se liší Wobenzym® a Phlogenzym®?

Wobenzym® obsahuje širší škálu enzymových složek (pankreatin, bromelain, papain, trypsin, chymotrypsin, amyláza a lipáza) v kombinaci s rutinem a hodí se i k dlouhodobějšímu podávání – například zejména při chronických zánětech a poruchách imunity. Phlogenzym® obsahuje pouze dva enzymy (bromelain a trypsin) v kombinaci s rutinem, které působí hlavně v počáteční fázi procesu hojení. Je tedy určen především k léčbě časných pooperačních a poúrazových stavů a akutních zánětů. Vzhledem k dvojnásobnému obsahu účinných složek jej lze užívat ve zhruba poloviční dávce.

Poraďte se s lékařem už před operací!

Pro podporu hojení se hodí oba přípravky. Je nezbytné vše probrat už před plánovaným výkonem s vaším operatérem, který vám nejlépe poradí, zda zvolit Wobenzym® nebo Phlogenzym®, jak velké balení přípravku koupit, v jaké dávce a jak dlouho lék užívat. Vše se řídí podle typu plánované operace a také podle Vašeho zdravotního stavu. Nezapomeňte se zeptat, kdy máte s užíváním začít. Někdy se doporučuje zahájit enzymoterapii už několik dní před operací.

Více na

www.wobenzym.cz, www.phlogenzym.cz

Rychlé a nekomplikované hojení – základ úspěchu plastické operace
Získejte cenovou nabídku jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.