S výběrem implantátů u zvětšení poprsí pomůže 3D scanner

Vy a Zvětšení prsou (Augmentace)

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

Jak před operací zvětšení prsou vybrat správný implantát? 3D simulace Motiva Imagine AX3 pomůže správně zvolit velikost a tvar implantátu.

Každá pátá žena je po operaci zvětšení prsou nespokojená s výslednou velikostí implantátů. Proto svým pacientkám nabízíme extrémně přesnou 3D simulaci Motiva Imagine AX3. Přístroj naskenuje postavu a my pomocí počítače můžeme klientkám ukázat, jaká velikost a jaký tvar implantátu bude pro ni nejvhodnější.

Jak budou prsa vypadat po zvětšení

3D simulace usnadní komunikaci s plastickým chirurgem. Motiva Image scanner přesně zanese do počítače vaše hodnoty a míry. Poté s plastickým chirurgem vyberete implantáty. Za několik sekund po zadání Motiva Imagine AX3 zobrazí vaši postavu ze všech stran. Před augmentací prsou tak dobře uvidíte, jak budou jednotlivé tvary a velikosti implantátů vypadat na vašem hrudníku. 

3D scanner pomáhá při konzultaci před operací zvětšení prsou
Motiva Imagine AX3 přesně změří objem hrudníku, množství, elasticitu a pevnost tkání vašeho těla.

Kolik stojí 3D vizualizace zvětšení prsou

3D simulace je u nás na klinice Leticia v Brně nyní běžnou součástí konzultace a zatím je poskytována zdarma. Tento typ počítačové simulace má velkou výhodu právě v tom, že dokáže naskenovat celou postavu a zobrazit výsledek v reálných proporcích. Pacientka si lépe dokáže představit, jaký rozdílně bude vypadat dekolt před operací a po zvětšení poprsí.

"Přístroj se skvěle využije i na jiné zákroky než je augmentace prsou. Jedná se o velmi objektivní metodu, která by mohla vést i k objektivizaci výskledků po neinvazivních metodách liposukce (více o zákroku liposukce). Zatím jsou důkazy o funkčnosti těchto metod nepřesvědčivé. Nedávno jsme navrhli spolupráci firmě, která nabízí přístroj Verju a uvidíme, zda s navrženou studií bude souhlasit," říká MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Hyza motiva
Přístroj nejprve nascanuje proporce pacientky. Následně s lékařem u počítače vybírají vhodnou velikost prstních implantátů a zobrazují výsledky 3D vizualizace.

Plastika prsou a využití 3D scanneru

Tímto 3D scannerem lze nejen simulovat vzhled prsů po zvětšení (fotografie před a po zvětšení poprsí), ale také plánovat operace nosu (ceník operace nosu), výplně na obličeji, také měřit objemy a plánovat . Následně lze porovnat změnu objemu před a po operaci.

"U zmenšení poprsí a modelace je to trošku jinak. Scanování je méně přesné. Program zatím nedovede simulovat posun prsů nahoru a modelovat nový tvar," vysvětluje MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Fotografie před a po zvětšení poprsí

Přístroj slouží k tomu, aby lékař svoji představu vložení implantátů při zvětšení prsů dokázal snadněji přenést a pacientka si mohla lépe představit výsledek. Přístroj je obrovským pomocníkem především pro představu o tvaru po zvětšení prsou a také vzhledu obličeje při plánované rhinoplastice.

"Samozřejmě necháváme pacientkám dostatek času na promyšlení. Klientka si odnese domů fotografii s několika možnými variantami výsledku," upřesňuje MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Ukázka 3D simulace před a po podstoupení operace zvětšení prsou na následujícím videu >>

A jak už bylo řečeno, přístroj je velkým pomocníkem, ale je několik málo situací, kdy nelze nasimulovat přesný výsledek a zkušenost lékaře je rozhodující.

Správné umístění prsního implantátu

Zákrok zvětšení prsou je velký krok. Proto je dobré být si před samotnou operací jistá. Přístroj umožňuje ukázku posunu prsních dvorců v menším rozsahu (cca 3 cm), dále lze posunout implantáty, zvolit různou velikost. Pracuje s tvarem prsů v oblasti dekoltu a dolní poloviny prsů a také ukáže rozdílné chování tkání (pevný prs oproti volné až ochablé prsní žláze). Ukáže vám umístění implantátů pod sval a pod žlázu.

Máte-li zájem si v rámci konzultace nechat ukázat, jak bude váš dekolt vypadat po zvětšení prsou, můžete se obrátit na kliniku Leticia v Brně. Je to jediné pracoviště s tímto scannerem na severní Moravě. Vyšetření provádí MUDr. Petr Hýža, Ph.D (více o lékaři).

Tvary prsních implantátů

Kromě velikosti se rozlišuje profil implantátu:

  • nízký
  • vysoký
  • extra vysoký

K zamyšlení je i volba tvaru. Líbí se vám dekolt po zvětšení prsou více s kapkovitými či kulatými implantáty?

vložení prsního implantátu pod prsní žlázu
Augmentace prsou s vložením implantátu pod prsní žlázu

Lékař s vámi prokonzultuje, zda je pro vás vhodné vést řez pod prsní rýhou, prsním dvorcem nebo podpažím. Dále je důležité si rozmyslet, jestli je pro váš způsob života a požadovaný výsledek lepší implantát umístit pod prsní žlázu, pod sval nebo částečně pod svál. 

vložení prsního implantátu pod sval
Zvětšení prsou s vložením implantátu pod sval

Více o typech a velikostech prsních implantátů >>

Aktualizováno: 9.1.2018

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní