Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

3D scanner ukáže, jak budete vypadat po zvětšení prsou

3D scanner ukáže, jak budete vypadat po zvětšení prsou
Plastický chirurg specializující se na estetické plastické operace. Provádí především plastiku nosu, liposukci, abdominoplastiku, operaci očních víček, plastiku prsou nebo například labioplastiku.
Vytvořeno: 11. 4. 2017 · Aktualizováno: 17. 4. 2023

Jak před operací zvětšení prsou vybrat správný implantát? 3D simulace Motiva Imagine AX3 pomůže správně zvolit velikost a tvar implantátu.

Podle světové statistiky je každá pátá žena po operaci zvětšení prsou nespokojená s výslednou velikostí implantátů. Naše zkušenosti jsou sice mnohem optimističtější, ale přesto svým pacientkám nabízíme extrémně přesnou 3D simulaci Motiva Imagine AX3. Přístroj výrazně zpřesňuje výběr prsního implantátu. Naskenuje postavu a my pomocí počítače můžeme klientkám ukázat, jaká velikost a jaký tvar implantátu bude pro ni nejvhodnější.

Jak budou prsa vypadat po zvětšení

3D simulace usnadní komunikaci s plastickým chirurgem. Motiva Image scanner přesně zanese do počítače vaše hodnoty a míry. Poté s plastickým chirurgem vyberete implantáty. Za několik sekund po zadání Motiva Imagine AX3 zobrazí vaši postavu ze všech stran. Před augmentací prsou tak dobře uvidíte, jak budou jednotlivé tvary a velikosti implantátů vypadat na vašem hrudníku. 

3D scanner pomáhá při konzultaci před operací zvětšení prsou
Motiva Imagine AX3 přesně změří objem hrudníku, množství, elasticitu a pevnost tkání vašeho těla.

Kolik stojí 3D vizualizace zvětšení prsou

3D simulace je u nás na klinice Leticia v Brně nyní běžnou součástí konzultace a zatím je poskytována zdarma. Tento typ počítačové simulace má velkou výhodu právě v tom, že dokáže naskenovat celou postavu a zobrazit výsledek v reálných proporcích. Pacientka si lépe dokáže představit, jaký rozdílně bude vypadat dekolt před operací a po zvětšení poprsí.

Přístroj se skvěle využije i na jiné zákroky než je augmentace prsou. Jedná se o velmi objektivní metodu, která by mohla vést i k objektivizaci výskledků po neinvazivních metodách liposukce (více o zákroku liposukce). Zatím jsou důkazy o funkčnosti těchto metod nepřesvědčivé. Nedávno jsme navrhli spolupráci firmě, která nabízí přístroj Verju a uvidíme, zda s navrženou studií bude souhlasit," říká MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Hyza motiva
Přístroj nejprve nascanuje proporce pacientky. Následně s lékařem u počítače vybírají vhodnou velikost prstních implantátů a zobrazují výsledky 3D vizualizace.

Plastika prsou a využití 3D scanneru

Tímto 3D scannerem lze nejen simulovat vzhled prsů po zvětšení, ale také plánovat operace nosu, výplně na obličeji, také měřit objemy a plánovat. Následně lze porovnat změnu objemu před a po operaci.

U zmenšení poprsí a modelace je to trošku jinak. Scanování je méně přesné. Program zatím nedovede simulovat posun prsů nahoru a modelovat nový tvar," vysvětluje MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Fotografie před a po zvětšení poprsí

Přístroj slouží k tomu, aby lékař svoji představu vložení implantátů při zvětšení prsů dokázal snadněji přenést a pacientka si mohla lépe představit výsledek. Přístroj je obrovským pomocníkem především pro představu o tvaru po zvětšení prsou a také vzhledu obličeje při plánované rhinoplastice.

Samozřejmě necháváme pacientkám dostatek času na promyšlení. Klientka si odnese domů fotografii s několika možnými variantami výsledku," upřesňuje MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Ukázka 3D simulace před a po podstoupení operace zvětšení prsou na následujícím videu >>

A jak už bylo řečeno, přístroj je velkým pomocníkem, ale je několik málo situací, kdy nelze nasimulovat přesný výsledek a zkušenost lékaře je rozhodující.

Správné umístění prsního implantátu

Zákrok zvětšení prsou je velký krok. Proto je dobré být si před samotnou operací jistá. Přístroj umožňuje ukázku posunu prsních dvorců v menším rozsahu (cca 3 cm), dále lze posunout implantáty, zvolit různou velikost. Pracuje s tvarem prsů v oblasti dekoltu a dolní poloviny prsů a také ukáže rozdílné chování tkání (pevný prs oproti volné až ochablé prsní žláze). Ukáže vám umístění implantátů pod sval a pod žlázu.

Máte-li zájem si v rámci konzultace nechat ukázat, jak bude váš dekolt vypadat po zvětšení prsou, můžete se obrátit na kliniku Leticia v Brně. Je to jediné pracoviště s tímto scannerem na severní Moravě. Vyšetření provádí MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

Tvary prsních implantátů

Kromě velikosti se rozlišuje také profil implantátu:

  • nízký
  • vysoký
  • extra vysoký

K zamyšlení je i volba tvaru. Líbí se vám dekolt po zvětšení prsou více s kapkovitými či kulatými implantáty?

vložení prsního implantátu pod prsní žlázu
Augmentace prsou s vložením implantátu pod prsní žlázu

Lékař s vámi prokonzultuje, zda je pro vás vhodné vést řez pod prsní rýhou, prsním dvorcem nebo podpažím. Dále je důležité si rozmyslet, jestli je pro váš způsob života a požadovaný výsledek lepší implantát umístit pod prsní žlázu, pod sval nebo částečně pod svál. 

vložení prsního implantátu pod sval
Zvětšení prsou s vložením implantátu pod sval
Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.