Jak si vybrat bezpečné prsní implantáty?

Jak si vybrat bezpečné prsní implantáty?
Mezinárodně certifikovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi v estetické chirurgii. Specializuje se na operace prsů, tvarování těla a operační i ambulantní zákroky v oblasti obličeje. Pracuje na nejprestižnějších soukromých klinikách v Praze a Bratislavě.
Vytvořeno: 2 dub 2020 · Aktualizace: 2 dub 2020

Tvar a velikost prsou hrají v životě každé ženy důležitou roli. Pokud se žena rozhodne podstoupit zvětšení prsou, obvykle věnuje velkou pozornost výběru prsních implantátů. A je třeba brát v úvahu nejen velikost, ale především kvalitu a bezpečnost prsních implantátů.

Současná estetická medicína umožňuje měnit velikost a tvar prsou pomocí prsních implantátů a různých chirurgických technik. Mohou však existovat obavy ohledně bezpečnosti materiálů použitých v souvislosti s augmentací prsou.

Je zcela přirozené, že ženy chtějí znát veškeré detaily o tom, co se stane součástí jejich těla po mnoho dalších let. Měly by si proto vždy vyžádat podrobné informace včetně certifikace k vybraným implantátům.

Zvětšení prsou Motiva 1
Fotky před a po zvětšení prsou s implantáty Motiva. (foto: soukromý archiv lékaře)

Co hraje roli v minimalizaci komplikací po zvětšení prsou?

Nejzásadnější roli hrajou tři faktory: naplánování správného operačního postupu (včetně rozhodnutí o uložení implantátu a vedení řezu), výběr pro pacientku nejvhodnějšího a nejbezpečnějšího typu implantátů a bezchybné provedení samotné operace s důrazem na minimalizaci krvácení a zbytečně rozsáhlého poškození tkání, stejně jako na omezení možnosti bakteriální kontaminace operačního pole a implantátů.

Bezpečnost prsních implantátů

S ohledem na bezpečnost prsních implantátů bych zmínil zcela jistě inovativní povrch implantátů Motiva, který minimalizuje riziko komplikací. Implantáty Motiva jsou vybanevy mikrotexturovaným (SmoothSilk) povrchem, který se podle ISO-14607:2018 klasifikuje jako hladký. Podle klinických studií implantát dokonale přilne k prsní tkáni a brání jeho protržení, vzniku kapsulární kontraktury nebo pozdního seromu (nahromadění tekutiny).

Zároveň si zachovává maximální biokompatibilitu. Je proto dobře přijímán tělem žen a nezpůsobuje záněty okolní tkáně. Dle výzkumů vyplývá, že míra pooperačních komplikací s implantáty Motiva se dlouhodobě drží pod 1 %. Já osobně jsem za svoji dosavadní praxi neviděl jediný případ kapsulace ani ruptury u implantátů Motiva.

Co zohlednit při výběru kvalitního a bezpečného prsního implantátu?

  • certifikace garantující splnění nejpřísnějších norem
  • inovativní gel a pevné pouzdro umožňující vložení prsního implantátu velmi malým řezem
  • vhodný povrch
  • velmi vzácné pooperační komplikace
  • bezpečnostní technologie Q-chip
  • záruka
Zvětšení prsou Motiva 2
Fotky před a po zvětšení prsou s implantáty Motiva. (foto: soukromý archiv lékaře)

K čemu slouží bezpečnostní technologie Q-chip?

Díky technologii Q-chip můžou lékaři na celém světě jednoznačně a okamžitě identifikovat prsní implantát zvnějšku, aniž by ho bylo nutné fyzicky vyjímat.

Na rozdíl od dokumentů, jako jsou záruční listy, které se běžně dávají pacientkám po operaci, nelze čip ztratit. Pacientka si tak může kdykoliv po operaci ověřit, jaký typ implantátu má v těle. Chyba je vyloučena.

Čip obsahuje patnáctimístný specifický kód, který slouží ke podání informací o vloženém implantátu (nikoliv o pacientce). Kód lze přečíst pouze speciální Motiva čtečkou. S žádným jiným zařízením nereaguje.

Záruční podmínky 

Jaké záruční podmínky poskytuje dodavatel implantátů Motiva?

Implantáty Motiva poskytují v rámci České a Slovenské republiky doživotní záruku na výměnu implantátů zdarma v případě vážné kapsulární kontraktury (III. a IV. stupeň Bakerovy škály) a desetiletou záruku pro případ ruptury implantátů.

prsní implantáty motiva
V oběhu je již přes milion implantátů Motiva

Jaký je rozdíl mezi záručními programy Always Confident Warranty a Motiva Extended Warranty Programs?

Always Confident Warranty představuje základní záruku na výměnu implantátů, která je popsána výše. K dispozici jsou i dvě varianty rozšířené záruky Motiva Extended Warranty, které kromě výměny implantátů pokrývají i náklady spojené s reoperací.

5Y Motiva Program

Implantáty Motiva s technologií Q-chip nabízí možnost pětileté rozšířené záruky, díky které lze získat až 2500 EUR jako příspěvek na reoperaci každého implantátu.

Cena za pětiletou rozšířenou záruku je 200 EUR.

2Y Motiva Program

Pro implantáty bez technologie Q-chip je připravena dvouletá rozšířená záruka s příspěvkem 1000 EUR na reoperaci jednoho implantátu.

Cena za dvouletou rozšířenou záruku je 100 EUR. 

Získejte rozpočet jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.