Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

VFN - Oční klinika

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás VFN - Oční klinika a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - VFN - Oční klinika

Uvítání

Oční klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se zaměřuje na komplexní oftalmologickou péči. Najdeme zde několik specializovaných center, kde probíhají například operace šedého zákalu, léčba zeleného zákalu, dále také transplantace rohovky či farmakologická léčba makuly.

Specializovaných center zde najdeme hned několik, některá z nich jsou však rozsahem své činnosti (a také kvalifikací pracovníků) v České republice ojedinělá. Jedná se zejména o Centrum pro transplantaci rohovky, Centrum pro diagnostiku a léčbu uveitid, Diabetologické oční centrum, Makulární centrum a Neurooftalmologické a orbitální centrum.

Naše klinika

Všeobecná ambulance

Na klinice se nachází také ambulance, která slouží k objednání pacientů k operaci šedého zákalu či například chirurgickému odstranění patologických útvarů na víčkách, stejně tak však poskytuje superkonziliární služby obvodním očním lékařům. Pro vyšetření v této ambulanci je třeba mít doporučení očního lékaře, případně mít žádost o konziliární vyšetření lékaře VFN. To samozřejmě neplatí pro akutní stavy, jako jsou náhlé poruchy vidění či úraz. Ambulance funguje každý všední den od 8:00 do 15:30. Ambulance doporučuje objednat se na vyšetření předem, například telefonickou cestou.

Glaukomové centrum

Jak samotný název napovídá, toto centrum se specializuje na onemocnění s názvem glaukom, neboli zelený zákal. Zabývá se diagnostikou a léčbou všech typů tohoto onemocnění, včetně nejsložitějších forem. Kromě toho se ale centrum zaměřuje i na chirurgickou léčbu šedého zákalu (komplikovaných forem). Zastoupení zde mají také laserové zákroky. Zmíníme, že veškeré zákroky probíhají pouze v ambulantním režimu.

Diabetologické centrum

Na pacienty s očními komplikacemi způsobenými cukrovkou se zaměřuje Diabetologické oční centrum. To pak provádí konkrétně screening, diagnostiku a léčbu diabetické oftalmopatie. Při vyšetření se uplatňují běžné metody, jak metody speciální. Zmíníme také, že centrum spolupracuje s dalšími pracovišti, například s Glaukomovým očním centrem.

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Operace očních víček (Blefaroplastika)
   Operace dolních víček
   Operace horních víček

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
U Nemocnice 2
128 08 Praha
Praha 2 - Nové Město
Česká republika