Chromá ruka - brnění prstů

Registrovaný uživatel

Živím se prací namáhavou na ruce, v Hořovicích mi zjistili těžké postižení pravé ruky, brní prsty - nejsou tak citlivé - šikovné jako dřív. Bojím se aby se situace nezhoršila a nepostihlo to i druhou ruku. Jestli je pro zlepšení nutné podstoupit operaci tak bych tak ráda učinila co nejdříve.

Zobrazit příspěvky1 Skrýt příspěvky1
Lucie

Dobrý den, věřím že Vám paní doktorka pomůže, máte indikovanou tedy operaci karpálního tunelu? Jste už objednaná?

Dobrý den, těžká práce je často příčinou…

MUDr. Ludmila Fialová

Dobrý den, těžká práce je často příčinou syndromu karpálního tunelu, kdy plíživě roste bolest a brnění prstů, tupost konečků prstů, které jsou méně šikovné - je obtížné zapnou knoflíček, pro tupost padají předměty z rukou..., tyto obtíže mohou budit v noci, což už je jasná indikace k operaci. Horší projevy bývají na dominantní ruce - tedy Vy jste patrně pravačka. Jestliže již máte prokázané těžké postižení pravé ruky, operace je určitě vhodná, ale neznamená to, že levá ruka se tím zachrání. Závisí to na zátěži na ruku levou. Útisk se při vykonávání těžké práce často vyskytuje na obou rukách. Řešením je pak operace vpravo i vlevo. Ve Vysokém nad Jizerou je možné objednat se na vyšetření v kartotéce na č.  481 ... Zobrazit číslo 481 593 920  Telefon , kde se dozvíte všechny informace o možných termínech. Vše můžete řešit i písemně zasláním výsledku EMG a pak dostanete rovnou termín operace - nyní přibližně za rok a informaci o nadstandartních termínech. Jestliže preferujete některého lékaře, je možné si vybrat. Máte-li další dotazy, ráda Vám je zodpovím.
S pozdravem
Dr.Fialová

Recenze lékaře

Související recenze a zkušenosti

aldoska 15.1.2017
Spokojený/á

Pan doktor má zlaté ruce, je to skutečný profesionál na svém místě. Operace proběhla bez problémů a hned, jakmile ruka přišla k sobě, jsem cítila zlepšení. Nyní, dva měsíce po operaci, už vím, že se operace skvěle povedl... Více 

1 Like   2 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí