21. 3. 2011 · Aktualizováno: 20. 9. 2023

Prsa mě zezačátku opravdu bolela

Podobných příběhů je zde hodně, přesto či snad právě proto bych chtěla popsat i moji zkušenost s plastickou operací a zejména s mým operatérem.Jmenuji se Lenka, je mi 33 let a bydlím nedaleko od Prahy. Podstoupila jsem zvětšení prsou u pana doktora Topinky z Lékařského domu v Praze. Proč jsem se rozhodla podstoupit tuto operaci? Důvodů bylo několik, ale hlavním byla skutečnost, že v mládí jsem hodně sportovala a moje tělo dostávalo opravdu zabrat, byla jsem mj. trenérkou fitness. A prsa prostě najednou neměla tu správnou velikost ani tvar, jednoduše řečeno, byla dost odrovnaná, proto jsem se rozhodla jít na konsultaci ke zkušenému plastickému chirurgovi. Na doporučení mého kamaráda, který pana doktora velmi dobře zná, jsem se objednala na konsultaci k MUDr. Topinkovi z Lékařského domu. Pan doktor mi doporučil umístění implantátů pod sval z důvodu mé tělesné konstrukce a také z důvodu mého sportování v mládí. Dohodli jsme se na podstoupení zákroku, s termínem mi vyšel pan doktor maximálně vstříc, na operaci jsem šla již měsíc po konsultaci.Bála jsem se jak bolesti, tak výsledku operace. Pan doktor mě uklidnil, vše mi podrobně vysvětlil, čímž mě uklidnil a já najednou věděla, že jsem v rukou jednoho z nejlepších specialistů ve svém oboru.A jaké byli mé první pocity po operaci? Když jsem se probudila, tak to byl spíše šok než radost. Podívala jsem se do zrcadla docela jsem se lekla jak má „nová“ prsa vypadají- hrudník jsem měla obandážovaný a prsa stažená, takže jsem propadla mírné panice, že moje „nová“ prsa budou dokonce menší než ta původní. Pan doktor mě přišel navštívit chvíli poté co jsem se probudila z narkózy, byl velmi milý, vše jsme spolu probrali, čímž rozptýlil mé obavy. Sestřičky v Lékařském domě byly moc příjemné, povídaly si se mnou atd. Celková přátelská atmosféra v Lékařském domě na mě působila velice dobře. Po převaze jsem byla druhý den propuštěna do domácího léčení. Prsa mě zezačátku opravdu bolela, při chůzi ze schodů jsem se chvílemi i proklínala. Hlavně první dva tři týdny byly opravdu nepříjemné, ale i přesto bych operaci podstoupila znovu.Když mi pan doktor sundal bandáže, všechno se změnilo. Zažila jsem pocit velké úlevy a spokojenosti. Najednou jsem si připadala, jako když mi bylo patnáct a ne třiatřicet. Musela jsem si zvyknout i na nový tvar prsou. Ale to bylo opravdu příjemné zvykaní. A to i přesto, že mě všechno stále ještě trochu bolelo. Časem bolest pomalu ustupovala a sebevědomí pomalu stoupalo. Najednou jsem se prostě úplně jinak cítila. Získala jsem podstatně vyšší sebevědomí, už jen proto, že jsem do toho šla sama, partner ani nikdo jiný mě do toho nenutil.Panu doktorovi MUDr. Hubertovi Topinkovi bych chtěla tímto na závěr ještě jednou moc poděkovat! Pana doktora mohu všem jen a jen doporučit, je moc milý a hlavně je to odborník na svém místě.