Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Fotoepilace

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 2 příběhů
Průměrná cena
2.016 Kč
Průměrná cena
Podle 36 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to fotoepilace?

Dnes je fotoepilace nejúčinnějším a nejlevnějším způsobem odstraňování nežádoucích chloupků. Fotoepilace umožňuje ošetření, které lze aplikovat téměř na všechny typy pleti a také na různé barvy chlupů. Metoda IPL je méně bolestivá než laserové odstranění chloupků, je dostupnější a nabízí dlouhodobé výsledky s laserovou metodou srovnatelné. Samotný proces odstraňování chloupků metodou IPL je založen na principu fototermolýzy. To znamená, že je IPL světlo aplikováno na kůži, automaticky se transformuje a ničí tak zárodečné buňky vlasových kořínků. Po eliminaci těchto buněk chloupky padají a umírají. Doba léčby se liší v závislosti na typu pokožky.

Fotoepilace vás trvale zbaví chloupků

Co je to fotoepilace

Fotoepilace vás trvale zbaví chloupků

Fotoepilace vás trvale zbaví chloupků na celém těle. Ošetření IPL přístrojem je však nutné několikrát opakovat, jelikož fotoepilace je účinná v období růstu chloupku. Několika sezeními se tak ujistíte, že byly ošetřeny i chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud jsou vaše chloupky tmavé a Vaše kůže světlá. Pokud se pro odstranění chloupků fotoepilací rozhodnete, je nejprve nutná odborná konzultace, zda jste vhodným kandidátem, popřípadě jaká metoda odstranění chloupků je pro Vás nejvhodnější.

Fotoepilaci je možné provést na celém těle. U žen převládá především fotoepilace lýtek, obličeje (chloupky nad horním rtem, bradě, výjimkou není ani fotoepilace kotlet), intimních partií či fotoepilace podpaží.

Pro odstranění chloupků v obličeji je možné také podstoupit epilaci elektrickou jehlou.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na fotoepilaci?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na fotoepilaci (IPL)?

Ošetření je vhodné pro ženy i muže

Fotoepilace je vhodná pro ženy i muže s blond nebo tmavými chloupky. Pokud jsou chloupky nepigmentované, tedy bílé, fotoepilaci nelze provést. Pacienti s tmavými chloupky a světlou pokožkou jsou ideálními kandidáty na fotoepilaci. Rostoucí chloupky jsou často tenčí a světlejší. Obecně se věří, že vlasové folikuly reagují více na léčbu, zatímco jsou v rostoucí fázi. 

Existují lidé, kteří nejsou vhodnými kandidáty na IPL. Lidé s tmavou kůží, kteří jsou náchylní k hyperpigmentaci musí fotoepilaci nejprve konzultovat s dermatologem. Ošetření fotoepilací se dále nedoporučuje těhotným ženám, lidem trpícím epilepsií, lidem s tetováním, lidem s opálenou pokožkou, osobám, které užívají léky na ředění krve nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo. IPL není vhodné ani pro osoby s cukrovkou, herpesem, ani pro lidi, kteří měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.

Bibliografie

ResearchGate, Photo-epilation: Guidelines for care from the European Society for Laser Dermatology (ESLD) [online]. Dostupné na: https://www.researchgate.net/p... [Datum: 22. listopadu 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře