Autor:

Thermage omlazuje pleť, navrací jí pružnost a odstraňuje ochablost v jediném zákroku. Jedná se o neinvazivní metodu, jež nezanechává žádné jizvy. Přístroj Thermage pomocí radiofrekvenční energie navrací kůži mladistvý vzhled, aniž by byla poškozena pokožka na povrchu a stimuluje přirozenou produkci kolagenu. Celý zákrok trvá cca 30 minut.

Bez názvu
Neinvazivní lifting metodou Thermage®

Partie k ošetření

Nejvhodnější je pro ošetřování následujících oblastí:

 • Obličej – zvláště v oblasti spodní třetiny obličeje
 • Oční víčka
 • Hřbety rukou
 • Krk a hrudník
 • Tělo

Jak Thermage funguje?

Thermage využívá radiofrekvenční energie, která zahřívá hlubokou vrstvu kůže (dermis). Tento ohřev stahuje stávající kolagen a stimuluje tvorbu nového kolagenu, výsledkem je redukce vrásek a zákrok vede k pozvednutí obočí, tváří a povadlých kontur kolem čelistí tzv. syslíků.

Lifting a zpevnění kožní tkáně je způsobený okamžitou kontrakcí kolagenu a následným postupným stahováním kolagenu, který efekt dále prohlubuje. Výsledkem je mladistvý vzhled a vytažení povislé kůže.

Thermage® je lékařská kosmetická procedura schválená americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) používána k vypnutí pleti, redukci vrásek a zmírnění dalších příznaků stárnutí.

therm1 BCOCb9n56j
Ošetření krku neinvazivní metodou liftingu Thermage®

Systém Thermage®

Systém Thermage® využívá monopolární radiofrekvenční energii, jejíž průchod tkání se mění na teplo, touto stimulací dochází k vypnutí spodní vrstvy kůže. Tento termický efekt vyvolá okamžité a výrazné snížení výskytu vrásek a povislé kůže na krku nebo v oblasti očí, či čelistí. Thermage® je také účinný způsob liftingu pokožky i na dalších oblastích těla. Je to v zásadě bezbolestná, neinvazivní procedura, která nevyžaduje žádnou rekonvalescenci, a přesto poskytuje okamžité, s časem dále narůstající, vynikající výsledky.

Průběh zákroku

Procedura Thermage® je téměř bezbolestná, a jako taková nevyžaduje anestezii. Během zákroku pacienti pociťují krátký periodický pocit horka, v průběhu toho, jak lékař přikládá koncovku na různé oblasti kůže. Pokaždé, když se místo na kůži zahřívá, kolagen je stimulován a zlepšuje se jeho tvorba.

Vhodný kandidát na ošetření

Vhodnými pacienty jsou lidé, kteří netrpí na pokročilé stádium poklesu pokožky a preferují spíše jemnější výsledky, které nenarušují geometrii obličeje, a kteří ocení zákrok bez potřeby rekonvalescence, případně pacienti u kterých není možné provést chirurgický lifting.

Významným benefitem ošetření je taktéž vliv kvality pokožky a nejen řešení jejího poklesu. Lifting pokožky se systémem Thermage® je také přínosným pro pacienty, u kterých se objevuje výrazně ochablá pokožka v oblasti obličeje, ale nejsou ještě vhodnými kandidáty pro tradiční face lift. Thermage® je vynikající možnost léčby pro pacienty, kteří chtějí snížit výskyt jemných vrásek a povislé kůže v obličeji. Chcete-li omladit svou tvář, aniž byste prošli invazivním postupem, může být pro vás Thermage® ideální.

Ideálními kandidáty pro metodu Thermage® jsou:

 • pacienti, kteří nejsou vhodnými kandidáty pro chirurgický face lifting či preferují neinvazivní postupy se srovnatelným výsledkem
 • ženy středního věku, u kterých se začínají projevovat první příznaky stárnutí na krku, čele, očních víčkách
 • ženy středního věku s prvními známkami povislého podbradku a tzv. syslíků
 • pacienti, kteří chtějí dosáhnout liftingu obličeje bez invazivní chirurgie
 • pacienti, kteří již určitou liftingovou proceduru podstoupili a rádi by si její výsledek prodloužili a udrželi
 • ženy po porodu, které mají uvolněnou a povislou kůži v oblasti břicha
thermage01 IAPBBOBcKK
Ošetření převislé kůže neinvazivní metodou liftingu Thermage®

Thermage® vs. levné procedury "Thermage" / "Thermage"

V případě slevových portálů je vždy potřeba být obezřetní a pečlivě prověřit zařízení, jejichž služby si kupujete. Ošetření Thermage® přinesla do České republiky klinika Mediestetik, a je proto považována za největšího tuzemského odborníka na toto ošetření. Její odborníci jsou v provádění této procedury pečlivě školení a mají s ní rozsáhlé zkušenosti. Pokud jste našli na internetu podobnou nabídku s výraznou slevou, s největší pravděpodobností se nejedná o originální certifikovanou proceduru Thermage®, ale o nějakou alternativu.

Provádění originální procedury s sebou nese vysoké náklady v podobě originálního příslušenství a aplikačních hrotů, které se po ošetření nedají znovu použít (od prvního impulsu do 240 minut expiruje a je přístrojem dále odmítnut) a každý pacient má svůj originální aplikační hrot, což je důsledek bezpečnosti a hygienických standardů.

Různá studia a salony většinou nemají autentický přístroj. K dostání jsou na trhu totiž například asijské alternativy přístroje i staré přístroje před i po vyřazení z provozu, které lze sehnat velmi levně. Jejich efektivita a zejména jejich bezpečí jsou diskutabilní. Autorizovaný dodavatel dodává originální hlavice do České republiky klinice Mediestetik jako největšímu poskytovateli této služby. Protože klinika je zdravotnické zařízení, veškeré procedury tam provádějí výhradně lékaři.

V provádění ošetření Thermage® jsou pravidelně a dlouhodobě školeni a mají za sebou desítky, někdy i stovky ošetření nejen v České republice. Ve studiích či salonech jsou většinou zaměstnané kosmetičky či zdravotní asistentky, které by certifikovanou proceduru provádět neměly, i s ohledem na existující rizika aplikace monopolární radiofrekvence (např. lokální úbytek tukové tkáně při špatně provedeném ošetření).

Výsledky

Výsledky procedury Thermage® se liší v závislosti na stavu pokožky pacienta a zejména na stavu stávající kolagenové sítě. Thermage® obecně zlepšuje vzhled pokožky každého pacienta, ale pacienti se zdravější pletí mají tendenci dosáhnout většího efektu.

U většiny pacientů jsou výsledky Thermage® viditelné téměř okamžitě po ošetření, ale jedna věc, která dělá Thermage® skutečně unikátní, je skutečnost, že vzhled pacienta se během několika měsíců po léčbě dále zlepšuje. Efekt následně vydrží až pět let. Důvodem tohoto fenoménu je fakt, že Thermage® podpoří pokožku k vytváření nového kolagenu a k stimulaci existujících vláken.

Thermage® využívá přirozené procesy těla ke zlepšení vzhledu pacienta, než abyste byli závislí na chirurgických technikách nebo umělých materiálech.

 

Publikováno: 13.2.2017

Thermage - Novinky

Thermage - Nezestárněte už ani o den

Mediestetik, skupina klinik

Nebylo by hezké umět zastavit čas? Zapomenout na spěch, vychutnávat si ty nejkrásnější momenty nekonečně dlouho a nezestárnout...

Související recenze a zkušenosti

Thermage - Ceny

Ceny od 25 000 Kč
MUDr. Olga Shalamová
Ceny od 30 000 Kč
Mediestetik, skupina klinik
prim. MUDr. Dušan Záruba
Praha, Karlovy Vary
Ceny od 25 000 Kč
obvykle do 50 000 Kč
prim. MUDr. Dušan Záruba
Ceny od 25 000 Kč
MUDr. Helena Reisingerová
Ceny od 25 000 Kč
obvykle do 50 000 Kč
Ústav estetické medicíny - Karlovy Vary

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní