Zvětšení prsou - Macrolane

Macrolane je gel obsahující kyselinu hyaluronovou, což je látka přirozeně se vyskytující v organizmu. Pomocí její injekční aplikace lze zvětšit prsa až o velikost jednoho košíčku v poměrně krátké době a především bez celkové anestezie. Prsa působí přirozeně a jsou příjemnější na dotek. Nevýhodou je omezené přetrvání výsledného efektu, ale výkon lze dle přání kdykoli zopakovat.

Pro koho je Macrolane určen?

Plastika prsou pomocí gelu Macrolane je vhodná pro ty, kdo požadují mírné zvětšení poprsí nebo jeho modelaci a komu současně nevadí, že výsledek, přesto, že je dlouhodobý, není trvalý. Je také řešením pro ženy, pro které je příliš riziková celková anestezie, nebo se chtějí vyhnout jizvám spojeným s klasickým zvětšením prsou pomocí silikonových implantátů

Přednosti Macrolane

  • Okamžitý výsledek

  • Zvětšení až o jeden košíček

  • Efektivní modelace

  • Přirozený vzhled prsou

  • Biologicky odbouratelný materiál

  • Žádné jizvy

  • Žádné cizorodé těleso

  • Žádná celková anestezie

Před zákrokem

Vlastnímu rozhodnutí pro zákrok by měla předcházet pečlivá konzultace s lékařem. Ten by měl znát vaše představy a požadavky. Může potom zhodnotit, zda je pro vás zvětšení poprsí pomocí gelu Macrolane optimální metodou. Seznámí vás také s průběhem zákroku i možnými komplikacemi.

Bezprostředně před zákrokem byste neměla trpět žádným aktivním infekčním onemocněním, nebo jinou závažnou chorobou. Je třeba také podstoupit mammologické vyšetření, které potvrdí, že se v prsou nenachází žádné patologické útvary. Informujte lékaře, pokud se u vás v minulosti vyskytly alergické reakce na některé z léků.

Průběh zákroku s použitím Macrolane

Zvětšení poprsí provádí proškolený lékař, obvykle v místním znecitlivění. Zákrok zabere asi 30 až 90 minut v závislosti na množství použitého gelu. Látka je aplikována do prsou tak, aby došlo ke zvětšení objemu a úpravě tvaru a současně byl maximálně zachován přirozený vzhled prsou.

Po zvětšení poprsí Macrolane

Pokud jste podstoupila zvětšení nebo modelaci poprsí aplikací Macrolane v místním znecitlivění, nebudete vyřazena z běžných denních aktivit. Po několik dnů mohou být ošetřené plochy napjaté až bolestivé. Je to způsobeno tlakem gelu na okolní tkáně, což během několika dní odezní. V případě bolesti postačují běžná analgetika. V prvních dnech je vhodné vyvarovat se cvičení, která zatěžují ošetřované oblasti, a je také nutné se vyhnout nadměrnému tlaku na tyto partie. Nicméně většina lidí je ihned po ošetření schopna pokračovat ve svých každodenních aktivitách.

Komplikace

Komplikace se vyskytují ojediněle a nebývají vážné. V některých případech může docházet k dráždění tkání tlakem a vyvolat tak mírný zánět. Nejedná se obvykle o vážnou komplikaci a lékař vám pravděpodobně předepíše protizánětlivou léčbu, po které projevy zánětu rychle vymizí. Některé ženy mohou také cítit drobné hrbolky, které jim vadí. V takových případech lze problém snadno zkorigovat.

Jak dlouho přetrvají výsledky zvětšení poprsí Macrolane?

Výsledek zvětšení poprsí přetrvá přibližně rok. Gel, který je tělu vlastní, se pomalu vstřebává a jeho aplikaci je nutné opakovat obvykle po 9- 12 měsících. Nicméně objem aplikovaného gelu bývá obvykle nižší, než při prvním ošetření.

Macrolane a kojení

Protože se gel injekčně aplikuje pod prsní žlázu, je velmi nepravděpodobné, že zákrok ohrozí možnost kojení, ačkoliv zcela vyloučit to - stejně jako u jiných technik úpravy nebo zvětšení prsou - nelze. Otázkou je, zda ženy, které měly problémy s kojením po ošetření Macrolane, by neměly problémy s laktací i bez jakéhokoliv zákroku.

Bezpečnost Macrolane

V souvislosti s aplikací jakýchkoliv přípravků do prsní tkáně se řada žen dotazuje na rizikovost pro vznik nádorového onemocnění prsu. Bezpečnost preparátů Macrolane je ověřena jednak již letitými zkušenostmi s aplikací kyseliny hyaluronové při ošetření vrásek, jednak klinickými studiemi, které jeho bezpečnost potvrzují.

Protože nádorové onemocnění prsu je však jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen, nemusí se vyhnout ani ženám, které podstoupily zvětšení poprsí Macrolane. Je tedy nesmírně důležitá prevence tohoto onemocnění.

Je nutné ženu informovat o tom, že Macrolane může při samovyšetření prsou vyvolat hmatově odlišný dojem od ostatní prsní tkáně. Brzy se však žena naučí texturu preparátu rozpoznat od jiných, potenciálně nebezpečných útvarů v prsu. Krom samovyšetření by žena neměla zapomínat na další mammologická vyšetření. Je třeba, aby mammologa informovala o tom, že podstoupila zvětšení poprsí přípravkem Macrolane. Ten může v případně nepřehlednosti prsní tkáně použít i další zobrazovací metody, jako je například ultrazvuk.

Důležitá informace pro pacienty: Ošetření prsou pomocí Macrolane je v některých zemích s ohledem na radiologická vyšetření prsou zvětšených Macrolane omezeno. Existují obavy, že zákroky související se zvětšením prsou Macrolane mohou narušit výstup vyšetření mamografem. Více informací naleznete v článku od dodavatele (v anglickém jazyce).
Macrolane je nicméně bez omezení využíván pro zvětšování jiných partií, např. hýždí a lýtek.

Aktualizováno: 22.5.2018

Zvětšení prsou - Macrolane - Novinky

Zvětšení prsou - Macrolane - Ceny

ESTETICUSTI s.r.o.
Ústí nad Labem
Ceny od 80 000 Kč
ESTETICUSTI s.r.o.
Klinika LLC
Olomouc, Opava, Ostrava
Ceny od 15 000 Kč
Klinika LLC

Související indikace

Zvětšení prsou - Macrolane

95% spokojeno. 42 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní