FN - Dermatovenerologická klinika

FN - Dermatovenerologická klinika

Žádné recenze
Ohodnotit
E.Beneše 13, Plzeň, Plzeňský kraj Zobrazit mapu
Odpovídá za více než 72 hodin
FN - Dermatovenerologická klinika
FN - Dermatovenerologická klinika
Žádné recenze

Informace

  • 130 návštěv profilu

Dermatovenerologická klinika Fakultní nemocnice Plzeň vznikla již v roce 1946. Od této doby zajišťuje svým pacientům bežnou i specializovanou zdravotní péči v oblasti kožních a pohlavně přenosných chorob.

V současnosti se klinika skládá z části lůžkové a části ambulantní.

Co se týká lůžkové části, tak ta disponuje 22 standardními lůžky a 50 pracovníky, z toho 19 lékaři.

Ambulantní část se skládá z ambulance pro děti, pro dospělé a pro pacienty s pohlavně přenosnými chorobami. Mimo tyto ambulance se zde nachází také ambulance specializované, kam spadá například andrologická poradna, která se zaměřuje na poruchy mužské plodnosti. Další součástí kliniky je poradna pro pacienty s chronickou kopřivkou, vlasová poradna, poradna pro biologickou léčbu závažných kožních onemocnění (autoimunitní choroby, lupénka apod.) a imunodermatologická poradna. Pacienty s nádory na kůži, především pak s melanomem, sleduje poradna melanomová. Sklerotizací žil, nemocemi cév na dolních končetinách a jejich komplikacemi se zabývá flebologická poradna. Nechybí zde ani poradna pro korektivní dermatologii a pro alergická kožní onemocnění, jako jsou například kožní choroby z povolání a ekzémy aj.

Další pracovní náplní kliniky je léčba lymfedémů (lymfatických otoků) a realizace chirurgických výkonů na kůži (ošetření keloidů, odstranění bradavic, pigmentových projevů, kožních nádorů atd.)

Dermatovenerologická klinika je vybavena moderními špičkovými přístroji, například přístroji pro světloléčbu (léčba lupénky, ekzému) či vysokovýkonnými cévními a erbiovými lasery (léčba kožních nádorů a vrozených vývojových vad týkajících se cév).

Pracoviště se rovněž zaměřuje na výuku mediků lékařské fakulty, také studentů ze zahraničí či lékařů a sester v rámci studia postgraduálního.

Dermatovenerologická klinika FN Plzeň v rámci věděckého výzkumu úzce kooperuje s dalšími pracovišti v zahraničí. Zajímá se především o kultivaci kožních buněk, výzkum autoimunitních onemocnění, kožní nádory či vliv životního prostřední na kůži.

První návštěva zdarma:

  • Ne

Zákroky

Kosmetická ošetření

Požádejte: FN - Dermatovenerologická klinika o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!