Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Norethisteron před plastikou břicha

Kate
10. 4. 2009 · Poslední odpověď: 20. 4. 2009

Dobrý večer, ještě bych měla 1 dotaz týkající se tohoto zákroku. Mám stanovený termín, avšak nikdo mi neřekl, že mám vysadit antikoncepci, a že nesmím v termínu operace menstruovat. To vše jsem si pozjišťovala sama. Požádala jsem gynekologa o předepsání léků na odsun menstruace. Předepsal mi Norethisteron. V příbalovém letáku tohoto léku je napsáno, že důvodem k okamžitému přerušení léčby je plánovaná operace (6 týdnů předem). Tak nevím, zda jej začít užívat nebo shánět jiný lék. Děkuji za zodpovězení dotazu a přeji všem příjemné Velikonoce. K.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Janka Točíková
Praha . 20. 4. 2009
Nejlepší odpověď
Asi by jste měla vše konzultovat v Vašim operaterem.Osobně antikocepci nevysazuji a Noret.nedoporučuji.Ten je dobrý na oddálení menstruace před dovolenou,nikoliv před operací.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 17. 4. 2009
Vážená slečno,
již při předoperačním konzultačním vyšetření jste se měla dozvědět, v souvislosti s abdominoplastikou, o nutnosti vysadit antikoncepci a při stanovování termínu přihlédnout k předpokládanému datu začátku menstruace. Tedy velice se divím, že nejste o těchto věcech informována a kladu si otázku, co všechno ještě o operaci a pooperačním období nevíte. Perfektní informovanost pacienta a jeho myšlenkový soulad s názory operatéra jsou jedním ze základů pro úspěšnou léčbu. Doporučuji Vám ještě jednou se vrátit ke svému budoucímu operatérovi a vše do detailu prodiskutovat.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Dobrý den, antikoncepce se opravdu vysazuje 6 týdnů před operací.Pokud máte vypočtený termín operace na termín menstruace, bude dobré Norethisteron použít a informovat o tom svého operatéra.Dobrá informovanost operatéra a zdravotnického týmu před operací je velmi důležitá, pokud si nejste jista, pak požádejte ještě o jednu krátkou konzultaci s operatérem a domluvte se.Bude to lepší než cokoliv jiného. Pěkné velikonoce přeji též. S pozdravem Dr.Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 11. 4. 2009
Dobrý den. Optimální by bylo vysadit antikoncepci tak, abyste již nemusela menstruaci upravovat. Jinak se noreth. běžně k posunu menses před operací používá. Údaj na letáku se týká dlouhodobého podávání léku. Podobné doporučení bude mít každý preparát ovlivňující ženských hormonů. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2007
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2012
Abdominoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2012
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 6. 2012
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 8. 2013
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Odstranění strií
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 10. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi