Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nadýmání po plastice břicha

bara7684370
7. 2. 2012 · Poslední odpověď: 21. 2. 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může nadýmání nějak poškodit břicho, jestli se mi může zase povolit? jsem skoro 2 měsíce po abdominoplastice, a trápí mně nadýmání, i přesto, že se tomu snažím všemi možnými způsoby zabránit, a bojím se , že mi nafouklá střeva vytlačují sešité břicho. mám si jej ještě stahovat pásem? nafouklé se mi zdá nejvíc ve spodní části kousek pod pupkem k jizvě. Děkuji Vám za odpoved a za radu co s tím , pokud to škodí. Ema

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 2. 2012
Nejlepší odpověď
Nedomnívám se, že by pacientka, která má pooperační komplikace měla pranýřovat velké pracoviště jen proto, že měla smůlu a došlo právě u ní k pooperačním komplikacím. Věřtě, že nikdo z týmu neměl aktivní zájem na tom, aby došlo k problémům. Každý pacient po operaci hledá vinu především u toho, kdo jej operoval. Ve svém neštěstí pak chrlí oheň. Operace břicha patří k nejrisikovějším výkonům v estetické chirurgii a pacient by měl vědět předem o všech rizicích těchto výkonů a v případě komplikací spolupracovat, aby rychle ustoupily. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a, i když je pro mne uvedené pracoviště těžkou konkurencí, musím hájit kohokoliv z kolegů, protože takovou to komplikaci múže mít každý operatér a je to i jeho míra profesionálního rizika avšak by nikdy takovouto komplikaci nechtěl.
Doporučuji dále věřit ve svého operatera, protože zase jen on bude mít ten největší zájem Vaší situaci dořešit co možno nejlépe.
S pozdravem
MUDr. David TOMÁŠEK
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 21. 2. 2012
Vážený pane, rozhodně nechci zvyšovat tenzi, která v tomto okamžiku je, proto Vás poprosím zavolejte zítra ránu na kliniku- nejlépe operatérovi osobně(číslo na osobní mobil Vám kolega jistě dal) případně vedoucímu lékaři dr. Kufovi. Rozhodně jsme zvyklí si za své komplikace nést odpovědnost včetně doléčení našich komplikací a vždy tomu tak bylo. Rád bych podotknul, že reaguji aktuálně jen v rámci této diskuze a té doby co jsem měl možnost s maminkou býti na ambulanci bez znalosti průběhu předoperačního období, bezprostředně po výkonu a následných kontrol včetně dnešního dne, kdy byl indikován příjem na JIP.....při kontrole mnou známky plicního edému v rozvinutém stadiu nebyly a mírná dušnost po takovém výkonu a vzhledem k výše napsanému v předchozí odpovědi je relativně častá. Vážně si myslím- a to neberte osobně, že chci "zde vykroutit z odpovědi", ale tato "akademická diskuze" do jisté míry přesahuje možnosti tohoto diskusního fóra....
S úctou...
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 21. 2. 2012
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsme se osobně viděli a podílel jsem se jednou kontrolou také na péči o Vás si dovolím reagovat...osobně jsem u operace a bezprostřední pooperační péče nebyl, ale v době kdy jsem Vás viděl na ambulanci mi celkový stav a lokální nález v oblasti břicha přiléhal k rozsahu výkonu, který jste na klinice u kolegy Ferry absolvovala...rozhodně mnou provedená malá nekrektomie v oblasti měla zamezit hnisání jak uvádíte a nastartovat hojivé procesy ....jak správně uvádí kolega Tomášek operace břicha je velmi riziková co do potenciálu možných komplikací v podobě krvácení či obávané trombembolické choroby či jiných komplikací...nyní Vámi udávané komplikace jsou vzácnější po tomto výkonu a dle mého soudu je to kombinací více faktorů(klid na lůžku, počasí, možná viroza aj., rozsah a typ výkonu), což ve finále vedlo k této komplikaci....velmi mě mrzí, že tyto komplikace nastaly a věřím, že se brzo uzdravíte....chápu i Vaše rozhořčení nad celou žáležitostí, ale myslím, že paušálně hodnotit přístup nás lékařů k pacientům je unáhledné a osobně bych se ohradil k tomu, že mě pacient po operaci nezajímá a myslím, že stanovisko kolegů je identické.....
Budu Vám držet palce....dr. Ferrovi řeknu o Vaší komplikaci, nevím zda-li je informován a bude Vám jistě maximálně nápomocen...
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 2. 2012
Řádně odpovědět na tyto stesky lze až po vyšetření. Jste však velice brzo po výkonu a tak mějte ještě trpělivost. Uvidíte co s tím udělají další měsíce.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 15. 2. 2012
Zdravím Vás. To co popisujete zatím dle Vašeho popisu může odpovídat době od operace. Tahy, pobolívání, otok, pnutí, tuhé jizvy, větši či menší citlivost - to vše se začíná upravovat nějdřívě 3 měsíce od operace. Tuhou jizvu je třeba ošetřovat silnými tlakovými masážemi, které Vám jistě Váš operatét vysvětlí.Asymetrie se může občas vyskytnout a tak jak vám bylo sděleno, lze jí poměrně jednoduše opravit - na naší klinice takovouto opravu pacientka zásadně nehradí.Někdy se může stát, že posunem kůže a tuku dolů zůstane díky rozudílným sílám toušťky tuku nad jizvou silnější tuková vrstva- To se pak řeší ještě dodatečnou liposukci.Věřze svém plastickému chirurgovi a a dbejte na jeho rady a doporuční.Jistě vše dělá tak, abyste byla maximálně spokojená. MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 15. 2. 2012
Dobrý den, po dvou měsících by sutura diastasy měla být již pevná, tedy je možné podle mě plně zatížit. Ostatní otázky bez vyšetření nelze odpovědět. Vyjádřit by se měl spíše operatér. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2012
Stehy by Vám po dvou měsících neměly popraskat, nicméně nošení kompresivních kalhot Vám přinejmenším zlepší subjektivní pocit vedle lepšího hojení rány jak venku, tak uvnitř.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prof.Dr. M. Adnan Uzunismail
Prof.Dr. M. Adnan Uzunismail
Žádné recenze
7. 2. 2012
If you kindly send your mail in Turkish or English I can answer your question.
Prof.Dr.M.Adnan Uzunismail
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 7. 2. 2012
Dobrý den. Myslím, že se o efekt operace nemusíte bát. Tak obrovské nadýmání, aby poškodilo výsledek abdominoplastiky určitě nemáte. Radil bych zaměřit se na příčinu nadýmání. Může být totiž signálem dost závažných onemocnění. Nashledanou, dr. Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2012
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 8. 2013
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 6. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Odstranění strií
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 10. 2014
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2013
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi