Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plastika břicha bez šití svalů

jirin243214
6. 10. 2014 · Poslední odpověď: 7. 10. 2014

Dobrý den,

v listopadu mě čeká plastika břicha. Konkrétně ne přímo abdominoplastika, ale "jen" ořez a stáhnutí dolů. Svaly mám naštěstí OK, netřeba je šít. A co tak slýchám, tak je to prý docela bolestivé. A tak se ptám, zda bolí to šití svalů hlavně a ořez je "brnkačka" a nebo si užiju i tak? :)

Jsem po tubulizaci a po biliopankreatické diverzi, tedy po dvou bariatrických operacích s úbytkem váhy cca 50 kg. Bolest po těchto operacích byla tak nějak nulová bych řekl, tak mě nyní zajímá ta plastika. Jsem v tomto trochu bačkora co se bolesti týče :) No jo, chlap, no :)

Díky za reakce, Jiřin

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 7. 10. 2014
Nejlepší odpověď
Zdravím Vás. Mít strach z bolesti je přirozené a tudíž se zato není třeba ani omlouvat, ani stydět. Úplně stejný strach z bolesti mají i ženy, ale ony, na rozdíl od nás mužů, mají přírodou dáno, bolest lépe snášet. Díky Bohu zato. Pokud bychom totiž byli odpovědní za rození dětí my, muži, už bychom dávno jako lidstvo vyhynuli. Nevím, co máte přesně na mysli tím "ořezem". Jestli jsem to ale správně pochopil, pak přesto co píšete, máte ve skutečnosti domluvenou klasickou abdominoplastiku. Ale to pouze se stáhnutím volné kůže dolů s následným odstraněním jejího nadbytku, bez zpevnění svalové stěny břišní. Jedná se tedy skutečně o abdominoplastiku. Zda tato operace bolí či ne, na to má hlavní a zásadní vliv právě to, zda se zasahuje, či nezasahuje do svalů. Při šití svalů je bolestivost opravdu vyšší, ale trvá obvykle jen tři dny. Pokud se svaly nešijí, pak se žádné větší bolestivosti opravdu bát nemusíte. Přeji hezký den a hlavně, ať vám vše vyjde a jste spokojený s výsledkem. Taky muž - MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Zákrok který potřebujete vy moc nebolí, u vás se svaly šít nebudou. Zdraví Mudr. Šolcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 10. 2014
Nejde o strašení lidí. Je třeba znát rizika i přednosti výkonu. Jde i o to, jak radikální výkon bude, jak jste jinak zdravý, kolik Vám je let, jak se hojíte a podobně. Z plastickochirurgického hlediska je to výkon náročný s určitými riziky (je nutno přísně dodržovat pooperační režim) a pak je na Vás co upřednostníte, zda budete nosit celý život převislou kůži, nebo zda půjdete do rizika náročné operace. O bolest jako takovou nejde.
Zdraví MUDr. TomášekCentrum estetické plastické chirurgie DaTOM
***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 7. 10. 2014
Zalezi samozrejme na tom, kdo a kde Vam vykon bude provadet, ale ze zkusenosti u nas na klinice tento vykon opravdu neboli. Zdravi, dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 6. 10. 2014
Mily Jirine, pokud jste vydrzel predchozi 2 zakroky, Tak nyni opravdu nemejte obavu, zakrok bude temer bezbolestny. Hodne stesti Dr. Blanka Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 12. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2012
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 6. 2012
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 8. 2013
Abdominoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2012
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Odstranění strií
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi