Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tvrdé břicho po plastice

barborik_marce165862
barborik_marce165862
29. 10. 2012 · Poslední odpověď: 4. 12. 2012

Dobrý den ,jsem po plastice břicha +liposukce 12 den a mám celé břicho tvrdé a všude modřiny a devátý a desátý a jednáctý den mi z díry po drenu tekla krev ale otoky a modřiny a tvrde břicho zůstalo je to normální ?děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
Doporučuji kontrolu u operatéra, jinak domácí klidový režim, nosit trvale elastickou bandáž břicha a měřit si teplotu. Po takto kombinované operaci je hojení častěji komplikované pooperačním hematomem nebo seromem. Proto je kontrola u operatéra nutná.
Léčení je delší a dlouhá je i rekonvalescence.
S pozdravem
MUDr. Michal Puls, CSc.
Dobrý den Marcelko. 12 den po operaci je krátká doba, nebojte se a dodržujte pokyny vašeho lékaře a bude vše v pořádku. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Plzeň . 31. 10. 2012
určitě nevadí, lepší je Lioton gel, ten i chladí a jeho účinky jsou výraznější, stačí 1-2x denně vždy po sprchování.Vhodné je také užívání enzymatických preparátů, jako je Wobenzym, Phlogenzym či Apo-Curenzym. Zdravím, Dr.Šormová
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 10. 2012
Mějte trpělivost, je brzo to hodnotit. Řešte to tak 3 měsíce po výkonu.
Zdraví Dr. Tomášek ********
**************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 30. 10. 2012
Dobrý den,

není třeba se znepokojovat, dané projevy bývají běžnépo tomto typu operace, zcela určitě máte sjednány následné kontroly u svého operatéra, který bude Váš stav nadále sledovat.

S pozdravem
MUDr. Petr Ondrejka
**********
Premium
Plzeň . 29. 10. 2012
Dobrý den, tak krátkou dobu po abdominoplastice je to zcela normální jev. Otoky a modřiny se budou vstřebávat minimálně měsíc až dva, může se také ještě objevit serom, což je relativně častá komplikace abdominoplastik. Z otvoru po drenu nejspíš nevytéká krev, ale právě možný serom. Zatvrdliny pak mizí i po delší době, postupně. není třeba se znepokojovat, nicméně v případě pochybností navštivte neprodleně svého operatéra, jistě Vám vše vysvětlí a uklidní Vás.
Zdravím,dr. Šormová

Související dotazy

Otékání břicha při sezení po abdominoplastice

Eva261709
14. 5. 2015 · Poslední odpověď: 17. 5. 2015

Dobrý den, zdravím všechny, jsem 3 měsíce po abdomino, minulý týden jsem nastoupila do práce, mám sedavé zaměstnání 2x v týdnu až do 17 hodin od 7 ráno. Břicho mne okolo pupíku začíná bolet a otékat v odpoledních hodinách. Je zatuhlé. Je to běžné? Břicho masíruji vždy večer, ráno nestíhám.... Pokud chodím nebo stojím nebolí nic. Děkuji předem za vaše zkušenosti. Eva

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den
Doporučuji navštívit vašeho lékaře  k posouzení . 3 měsíce je dostatečna doba k posouzení výsledků i přes to stabilita a proces jizveni muže trvat až 2 roky .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 5. 3. 2011
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 3. 2012
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 8. 2013
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 6. 2012
Abdominoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016
Odstranění strií
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 10. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi