Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Opětovný vznik diastázy?

Lucie9615
21. 4. 2010 · Poslední odpověď: 21. 4. 2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak velké je riziko opětovného vzniku diastázy po abdo se suturou diastazy. Jsem 12 týdnů po abdo, diastaza byla 7cm. Od 5. týdne po operaci jsem se musela již plně zapojit do chodu rodiny a starost o 4 děti, v té době jsem byla navíc i hodně nachlazená a často kýchala a smrkala. V té době také břicho v horní části poměrně bolelo. Od 7. týdne jsem děti začala opět i sama koupat a ukládat, takže zvedání do vany, postýlek a tak, na kontrole po 8 týdnech lékař vše zhodnotil jako v pořádku, nyní se snažím pás již odkládat, nebo povolovat během dne, na úplné odložení si netroufám vzhledem k fyzické námaze, jediný divný pocit po sundání mám právě v té horní části břicha, když zatnu vleže svaly, tak mám pocit, jako by tam tvořily mezi sebou takový oválek a nebyly tak pevně u sebe, jako ve spodní části břicha. Zajímá mi, zda je možné, že by to tak bylo normální a zda nehrozí, že by ještě po této době došlo k opětovnému povolení svalů(stehy už by měly být rozpadlé, ne?) a rozestupu. Je normální cítit mezi svaly jakousi "mělkou vaničku" ? Dole ji právě necítím, tak mi to znepokojuje.. Nevím, zda jsem se vyjádřila srozumitelně, snad jste mě pochopili:-) Moc děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 21. 4. 2010
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Správně provedená lineorafie se sama neuvolní. K povolení sutury dojde pouze při předčasné zátěži před vytvořením pevné jizvy. Bohužel, podle Vašeho popisu si myslím, že k tomu u V8s došlo. Příčinou může být ať už kýchání, kašel, zácpa a nebo nutnost zapínání břišních svalů při péči o děti. Nashledanou, dr. Remeš
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
21. 4. 2010
Dobrý den, z popisu je celkem pravděpodobné, že k jistému povolení došlo. Lze předpokládat, že při 7cm rozsetupu bylo šito pod větším napětím a při nějakém náhlím zatnutí mohlo k povolení stehů dojít. doporučuji při větším rozestupu 3 měsíční nošení pásu a nezvedání těžkých věcí. měla byste zajít za svým plastickým chirurgem, aby se na Vás podíval. Stehy jsou vstřebatelné, ale dlouhodobě cca 180 dní podle materiálu. Mějte se hezyk. Dr- Pachman, klinika Riva, Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 4. 2010
Projev opakování problému je hlavně v klenutí v místě recidivy. V průběhu následujícího těhotenství recidivu vyloučit nelze. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 21. 4. 2010
Jestli jste opravdu 5 týdnů dodržela pokyny Vašeho operatéra, pak by již i při tom všem, jak jste se pak starala o své děti, neměla sutura diastázy povolit. V každém případě je ale jediná možnost - navštívit Vašeho operatére,aby Vás vyšetřil a spolu dále řešili stávající stav. S pozdravem MUDr.Lucák,0strava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2012
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2009
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 2. 2013
Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 5. 2022
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 7. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi