Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sešití diastázy + liposukce

cam
8. 4. 2009 · Poslední odpověď: 15. 4. 2009

Dobrý den, jsem 3r. po porodu dvojčat CŘ, 1701cm/75kg. Dle vyšetření ve fak. nemocnici v Praze mám rozestup břišních svalů na 3 prsty a operaci uhradí pojišťovna. Bylo mi doporučeno schodit 5kg, aby byl estetický efekt operace dokonalý. Vzhledem k tomu, že mám již několik let stabilní váhu - vtěhotenství jsem přibrala 15kg, děti byly donošené, z porodnice jsem šla bez váhového přírustku - ale s vyklenutou břišní stěnou....se obávám, že zhubnutí není pro mě příliš reálné. Na můj dotaz, zda si můžu doplatit i odstranění tukového polštáře na břiše, mi bylo sděleno, že obojí nelze provést najednou, nejdříve musí proběhnout placená liposukce břicha a po 1/2roce sešití diastáze. Zajímá mě, zda je to nutné z medicínského hlediska nebo je to nechuť státního zařízení kombinovat placený zákrok s operací, která je na pojišťovnu. Předem děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 9. 4. 2009
Nejlepší odpověď
Dobrý den , bez osobní návštěvy nelze říci, co přesně se svým břichem potřebujete udělat .
prim dr Schmoranzová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 14. 4. 2009
Vážená paní,
nepochybně si ve Vaší situaci budete muset vybrat : 1/ varianta státní sektor - pojišťovna uhradí abdominoplastiku, zaplatíte liposukci. Dvě operace, servis v rámci státního sektoru. 2/ operace v privátním zařízení - jedna operace, při které se vyřeší oba problémy, čekací doba na zákrok maximálně 2 měsíce, veškeré náklady uhradíte. Pojišťovna se nemůže na úhradě podílet, protože privátní pracoviště nemají smlouvy se zdravotními pojišťovnami. Asi si budete muset vybrat....
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Hradec Králové . 9. 4. 2009
Dobrý den,
izolovaná operace diastázy přímých svalů břišní je operace prováděná z vertikální jizvy, někdy nad pupkem i pod pupkem a pokud má pacient obtíže, je indikovaná a provádí se na pojišťovnu. Většinou je ale i převis dolní poloviny břicha a řešením je abdominoplastika, která odstraní tkáň v oblasti podbřišku a při jednom se vyřeší i diastáza. Toto je výkon hrazený pacientem a u nás ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové stojí okolo 30000 Kč. Pokud máte zájem napište mi a dohodneme si konzultaci, za tu nic neplatíte a pak se rozhodnete. S pozdravem dr. Čáp
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Plastická operace břicha

jojo
10. 2. 2015 · Poslední odpověď: 15. 2. 2015

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o posouzení mého stavu, i když jsem si jistá, že přes internet je to velice těžké a jen obecné. Před třemi lety jsem poprvé rodila (váhový přírůstek 30kg, císařský řez), druhý porod jsem měla před rokem. Stále se pohybuji v pásmu obezity, ale již nějaký měsíc úspěšně hubnu a proto uvažuji o plastické operaci břicha. Po těhotenstvích mi zůstala kýla nad pupíkem, propadlý pupík a dle ultrazvuku i rozestup břišních svalů. Po hubnutí se mi začíná kůže na břichu vyvěšovat a nejsem si jistá, zda se ještě někdy vrátí na své původní místo. Má otázka zní, zda by případná operace břicha mohla být hrazena přes zdravotní pojišťovnu (205) a kdy bych na ni mohla jít? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Laurinová.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 15. 2. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý večer.
Máte hezké tepláky, břicho je vidět jen tak okrajově, ale přesto Vám můžu říct, že revizor Vaší ZP Vám operaci za úhradu ZP neschválí.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Opakovaná abdominoplastika

x_akelina_Berna_k_
2. 10. 2020 · Poslední odpověď: 6. 10. 2020

Dobrý den, V letech 2012 a 2014 jsem podstoupila císařský řez a v roce 2017 jsem s diagnózou pupeční kýly a diastazi podstoupila abdominoplastiku (s tím, že mi po stranách zůstaly tzv. psí uši, které se měly v budoucnu opravit). V roce 2020 jsem neplánovaně otěhotněla a přivedla na svět své 3 dítě. Těhotenstvi bylo též zakončeno císařským řezem. Vše proběhlo bez komplikací a pro jistotu jsem si nechala provést sterilizaci. Chtěla jsem se zeptat, zda vzhledem k tomu, že mám opět diastazi cca 3 cm je možné podstoupit úpravu. Zda to není velký nápor na břišní stěnu. Děkuji za odpověď.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 6. 10. 2020
Dobrý den,
důležité je vyšetření, rádi s Vámi probereme osobně na nezávazné konzultaci.

S pozdravem
MUDr. Tomáš Paduch
Klinika YES VISAGE
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 10. 2016
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2012
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 4. 2008
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Otoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 1. 2018
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2010
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi