Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plastika diastázy po porodu

Alena81119
13. 11. 2011 · Poslední odpověď: 10. 2. 2013

Dobrý den, po druhém těhotenství mi zůstala diastáza břišních svalů. Asi 4cm šíře od pupíku, směrem nahoru se zužuje. Pupík je vylezlý ven. Jelikož jmse plánovali ještě jedno těhotenství...nyní jsem ve čtvrtém měsíci, chtěla jsem nechat řešení tohoto problému až po skončení těhotenství. Při obou těhotensvích jsem přibrala 8kg, které jsem bez problémů nechala v porodnici. Aktivně sportuji. Distázii má i moje sestra a po narození ji měl v lehké formě i můj syn. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho po porodu je možné provést plastiku, další těhotenství již neplánujeme. Ohrožuje mě nějak distázie v průběhu současného těhotenství? Také bych se chtěla orientačně informovat, kolik by případná plastika stála. Jsem štíhlé postavy, nadváhu nemám. Vždy jsem měla štíhlý pas a ploché pevné břicho, proto mě tento stav mrzí, ikdyž partner je spokojen ;) předem velmi děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 11. 2011
Nejlepší odpověď
V současné době bych doporučoval nedělat si s tím starosti. Respektive doporučuji chodit na psychologickou profylaxi před porodem, kterou vedou na každém porodnickém pracoviěti včetně cvičení. Řeště situaci až po porodu a ukončení kojení. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
diastáza rozhodně těhotenství neohrožuje, může být lehce oslabený břišní lis při porodu - vytlačení miminka. Po porodu se doporučuje vyčkat s korekcí cca rok, pokud jste měla vždy pevné břicho může přiměřeným a správným posilováním dojít k uspokojivé úpravě diastázy. Cenu lze těžko stanovit může se pohybovat od 25.000-50.000 korun podle nálezu a podle toho, zda bude nutno provést miniabdominoplastiku nebo kompletní abdominoplastiku. V případě, že není nutné korigovat kožní přebytky, lze někdy výkon provést i za úhradu zdravotní pojišťovnou.
Přeji hezké dny, nekomplikované těhotenství a porod a zdravé hezké miminko.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 15. 11. 2011
Vážená paní,

rozestup přímých břišních svalů /diastasa/ je možno upravit plastickou operací přední stěny břišní /abdominoplastika/. Při této operaci odstraňujeme přebytečnou /plandavou/ kůži podbřišku a zpevňujeme svaly. Při velké diastase a zároveň počínající kýle je někdy nutno svalovinu přední stěny břišní zpevnit speciální akrylovou síťkou. Po porodu doporučuji vyčkat alespoň půl roku, je možno operovat po
stabilizaci váhy po porodu a skončené laktaci. Za abdominoplastiku a vše, co s ní souvisí, účtujeme sumu 47 000 Kč, pokud je nutno ještě řešit problém kýly, příplatek navíc je dalších 10 000 Kč. Operaci vždy musí předcházet konzultace, tj. vyšetření plastickým chirurgem.

Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Premium
Dobrý den, operace rozestupu přímých svalů břišních -jejich diastaza se řeší nejdříve rok od posledního těhotenství a alespoň půl roku po ukončení kojení. Toto lze řešit i na pracovištích plastické chirurgie, kde lze provést operaci s úhradou pojišťovnou.
Za Body kliniku Dr. Zimovčáková
Premium
Praha . 13. 11. 2011
Dobrý den, v současné době není nutné tento problém řešit,úpravu diastazy je vhodné řešit rok od porodu a hlavne po ukončení kojení.
S pozdravem MUDr. Petr Ondrejka
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 13. 11. 2011
Dobrý den, v případě přítomnosti diastázy máte nárok na úhradu výkonu ZP(zdravotní pojišťovna) v zařízení, které ma smlouvu s Vaší ZP...operaci doporučujeme po porodu min po 1 roce, v této době by měla by již i skončena laktace.....nadále je vhodné po operaci již další potomky neplánovat pro možnost recidivy po dalším těhotenství....Diastáza, která je tč. přítomna průběh těhotentví neovliňuje, ale dá se předpokládat, že se stav s rostoucím bříškem zhorší a diastáza se zvětší a o to více je pak plně indikována úhrada ZP......
S pozdravem a přáním pěkné neděle....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 13. 11. 2011
Doporučuji minimálně 1 rok od porodu. V případě delšího kojení se tato doba prodlužuje. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2014
Abdominoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2013
Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2012
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2012
Laserová rejuvenace vagíny
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2018
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 12. 2012
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 6. 2011
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2009
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi