Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Řešení diastázy

Uzivatel
24. 8. 2007 · Poslední odpověď: 30. 8. 2012

Dobrý den, jako nechtěná památka po těhotenství s dvojčaty (děti vážili dohromady 6kg) mi zůstala diastáza přímých břišních svalů. Po porodu (SC) je to 9 měsíců. Stále cvičím, snažím se posilovat, ale stav se výrazně nemění. Je možné, že by se to mohlo zlepšit? V případě, že ne, jak velký zákrok bych musela podstoupit? Je nutné, aby jizva byla tak velká, jako je vidět na fotkách před a po. Nestačil by nějaký mírnější zákrok? Moc děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Klinika GHC Praha
Praha . 27. 8. 2007
Dobrý den,
vhodným řešením by byla abdominoplastika o rozsahu zákroku je možné rozhodnout při konzultaci.Cena konzultace je 300,-kč
Pro objednání volejte .
S pozdravem za kliniku GHC Drábková D.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika plastické chirurgie PEM
Klinika plastické chirurgie PEM
Žádné recenze
27. 8. 2007
Dobrý den. S největší pravděpodobností cvičěním diastázu nezlepšíte. Co se týká řezů a následných jizev, nelze odpovědět bez osobní konzultace. Hezký den, PEM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Libor Polák
3 adresy v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj... . 24. 8. 2007
Dobrý den.Jak je vidno z dotazu,jediný spolehlivým řešením se jeví abdominoplastika dolněná suturou přímých břišních svalů.V případě,že Vám bude vyhovovat jedno z mých působišť,rád Vás uvítám na konzultaci.S pozdravem,MUDr.Libor Polák,607 115 715
Hradec Králové . 24. 8. 2007
Dobrý den, je velmi nepravděpodpobné, že by se Vám diastáza po cvičení upravila. Nejedná se totiž o oslabení přímých svalů břišních, nýbrž o jejich rozestup. Je možné ji samozřejmě řešit chirurgicky. Rozsah jizev je závislý čistě na rozsahu diastázy; zda postihuje oblast nad pupkem, pod pupkem či obě. V případě izolované diastázy bez jakýchkoliv dalších příznaků a bez nutnosti provedení abdominoplastiky dávám však svým klientkám k bedlivému uvážení, zda je nutno vůbec operaci provádět. Srdečně zdravím.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Zničené břicho po dětech, rozestup svalů a pupeční kýla

Rebels
Rebels
12. 11. 2018 · Poslední odpověď: 6. 1. 2019

Mám po dvou těhotenství hodně popraskané břicho což mě strie stále červenají a praskají. Pupík po dětech vypadá jak smutný smajlík a mě to hodně deprimuje. Podle gynekologa mám pupeční kýlu a i rozestup břišních svalů což prý zapříčinilo i velký únik moči myslíte že bych byla vhodná k abdominoplastice hrazenou pojišťovnou

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 11. 2018
Nejlepší odpověď
Se všemi doporučeními - gynekolog, urogynekolog a podobně zajděte na smluvní pracoviště plastické chirurgie a poptejte se. Otázkou je zda Vám pomůže řešení břicha při neudržení moči. To Vám poradí právě ten urogynekolog.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co s nakrabacenou kůží na břiše

daja228966
5. 8. 2020 · Poslední odpověď: 9. 8. 2020

Dobrý den, prosím o radu zda, se s mým problémem dá ještě něco dělat. Před 5 lety jsem podstoupila liposukci SlimLipo. Pro tuto liposukci jsem se rozhodla proto, že jsem měla i povolenou kůži na břiše po dvou porodech, kdy jsem přibrala pokaždé 33 kg. Bylo mi řečeno jak se kůže krásně vrátí k tělu a vypne se. Bohužel se tak nestalo a to mi liposukci dělali 2x po sobě jako opravu. Bylo mi řečeno, že teď musím tak rok čekat a pak bude vše OK. Nebylo. Na klinice mi po 2 letech řekli, že hold mám takovou kůži a že ani abdominoplastika pro mě není vhodná, jelikož volné kůže není dostatek, abych měla jizvu ukrytou v kalhotkách. Tím to pro ně skončilo. A to podotýkám, že jde o velmi prestižní kliniku. Nedalo mi to a objednala jsem se na jinou kliniku. Nevím co je horší. Sdělili mi, že mě povolené kůže zbaví, ale za cenu posunutí pupíku cca o 6-10cm níže, že se při této operaci pupík nevyřezává. A jizva bude skrytá v kalhotkách. Ani si nechci představit jak zohyzděné by to břicho bylo. Podstoupila jsem i zákroky laserem na zpevnění kůže a bohužel bez výsledku. Přikládám fotografii. Když stojím, není na břiše nic až tak vidět, ale stačí se mírně předklonit nebo si kleknout a břicho se opravdu nevzhledně nakrabatí. Prosím tedy o radu, zda se dá můj problém ještě nějak řešit. Moc děkuji a přeji krásný den, Dana

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 11. 8. 2020
Vážená paní daja228966, podle toho, co píšete, a podle fotografie jste od začátku byla jasně indikována na abdominoplastiku. U nás na klinice provádíme tzv. BSAL - Brasilian safe Abdominoplasty with Lipoaspiration, což je brazilská metoda bezpečné abdominoplastiky s lipoaspirací. Při ní je během jednoho zákroku vyřešeno více problémů, které při např. těhotenství vznikají - sešijeme diastázu, provedeme liposukci, případně odstraníme kýlu.
Radím se nechat vyšetřit u plastického chirurga. U nás v ABClinic Art & Beauty si můžete domluvit termín.
Dr. Patrik Paulis
WhatsApp

Plastika břicha přes pojišťovnu

Emilka255696
8. 12. 2014 · Poslední odpověď: 3. 1. 2015

Dobry den, mam takovy problem ktery mne velice trapi. Jsem 4,5 roku po cisarskem rezu. V tehotenstvi jsem pribrala dohromady 30kg a byla hodne zavodnena. Mezi sestym a sedmym mesicem jsem pribrala nejvice, zacala se zavodnovat a udelali se mi po celem tele ( prsa, boky, zadek, stehna) ale hlavne na brise velike, hluboke strije. Po porodu jsem pak do ted zhubla 25kg ale kuze na brise uz se mi vratila zpatky. Myslite ze by me pojistovna uhradila plastiku bricha? Dekuji

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 12. 2014
Určitě to zkuste, jak píše kolegyně, ale mám obavy, že jen strie nejsou důvodem k tomu, aby Vám operaci hradila pojišťovna. Jiná věc je, zdali nemáte rozestup svalů na břiše, pak by indikace na pojišťovnu mohla být, ale záleží to na odborníkovi v našem oboru, který Vás bude vyšetřovat.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
www.plasticka-chirurgie-praha.cz, plastika@datom.cz

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi