Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Serózní tekutina v jizvě

Anonymní
25. 5. 2022 · Poslední odpověď: 3. 7. 2023

Dobrý den všem lékařům.

5.5. jsem podstoupil rozsáhlou abdominoplastiku kýly a diastázy svalů, které byly pozůstatkem dopravní nehody. Plastika byla řešena permanentní síťkou Bard Soft Mesh. Jizvu mám vedenou od hrudní kosti až k podbřišku, samotný zákrok trval přes tři hodiny.

Ještě během pobytu v nemocnici se mně začal ve spodní části jizvy (u podbřišku) hromadit serom, a to i navzdory permanentnímu nošení striktně utaženého kýlního pásu (v tom pokračuji i nyní doma). V den propuštění (20.5.) do domácí léčby ještě lékař skrz srůstající jizvu serom vypustil (cca 150 ml).

V sobotu 21.5. se mně přitížilo a musel jsem si zavolat rychlou. Naštěstí nešlo o komplikace spojené s operací, ale při té přiležitosti opět skrz jizvu vypustili dalších +-100 ml seromu.

Vzhledem ke komplikaci mého případu byla operace provedena v nemocnici v České Lípě, což pro mě znamená zhruba 2-2,5 h jízdy autem, a proto jsem měl další kontroly psané v nemocnici v bydlišti (Pardubice). Nicméně zde odmítají serom odstranit a nyní již začíná nepříjemně tlačit. Jako důvod lékař uvedl, že nechce do rány propíchnutím zanést infekci. Místo toho mě odkazují na Lípu, ať to řeším tam, ale obávám se, že tak rychle se tam nedostavím, už jen proto, že v tomto stavu nejsem schopen tak dlouhého řízení auta (krátké cesty zvládám).

Mám zkusit hledat jiného lékaře, který by se o odstranění seromu postaral? Nerad bych, aby kvůli nahromaděnému seromu došlo k nějaké horší komplikaci hojení, rozjetí jizvy apod. Nahromadění nyní spíše tlačí, ale zatím nijak zvlášť nebolí.

Děkuji za Vaši odpověď.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážený pane, mohu Vám pouze poradit: serom po abdominoplastikách vzniká obvykle proto, že pacient nedodržel téměř absolutní klid. O tom jste měl být poučen před operací. tedy 1 týden po operaci je nutno strávit většinu času vleže, pouze zajišťovat osobní hygienu. Trvalá aplikace kompresivního pásu je samozřejmostí. V tomto týdnu je téměř zakázána sedící pozice, protože při pravém úhlu mezi trupem a stehny se , i před kompresi, pohybuje odpreparované podkoží vůči svalové fascii.
V nynější situaci Vám musí kvalifikovaný plastický chirurg opět serom vypustit a břicho zadrenovat. Nevylučuji, že Vás, pokud se stav nezlepší, čeká operační revize, kterou by se ošetřila vzniklá dutina. Pak byste , samozřejmě musel striktně dodržovat ten klidový režim. Vůbec se divím, že v této situaci řídíte - to je právě ta nevhodná pozice. Až navštívíte nějakého kolegu, ve vlastním zájmu se nechte /téměř/ o všem informovat. Jak je patrné, základní informace o pooperačním období jste nedostal. Bohužel....
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
FORMÉ Clinic
Praha . 3. 7. 2023
Dobrý den. Pokud nemáte možnost se pohodlněji dostat do nemocnice, kde Vás operovali, zkuste jiného lékaře. Serom je potřeba odsát. A to za sterilních podmínek, tehdy je riziko minimální. Hezký den přejeme! Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 27. 5. 2022
Dobrý den,
serom je velmi častá komplikace po abdominoplastice, většinu se tvoří i opakovaně, proto je nutné ho také opakovaně odsát. Pooperační prádlo pak budete muset nosit i déle a to stále, den i noc.
Nejblíže ke svému bydlišti budete mít pravděpodobně plastickou chirurgii v Hradci Králové, kde vám určitě pomohou.
s pozdravem
Dr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 11. 2014
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 27. 7. 2021
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 7. 2015
Neinvazivní lifting obličeje
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 4. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 6. 2007
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2017
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 11. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi