Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Tekutina z jizvy po 3 týdnech po abdominoplastice

cerna_mamba247963
cerna_mamba247963
30. 10. 2014 · Poslední odpověď: 2. 11. 2014

Dobry den jsem 3 tydny po abdominoplastice 10 den po operaci mi odstranili stehy kolem pupiku a 15 den sponky z rezu na brise vse bylo ok az dnes mi v miste cca5 cm vpravo od stredu bricha v miste asi 1 mm zacala vytekat cervena tekutina neni ji moc jen par kapek a tak trochu me tam i taha bricho nad jizvou mam stale otekle taky ne moc ale po takove dobe jsem cekala ze uz bude otok opadat.Mam strach jestli se mi to cele uvnitr spatne nehoji a jestli se mi tam neudelala tekutina ktera nyni z jizvy vyteka.Ranu dezinfikuji Septonexem.......dekuji za radu

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 31. 10. 2014
Nejlepší odpověď
Souhlas s kolegou Paděrou. Jděte na kontrolu ke svému operaterovi. Punkce (vpich) se provádí ve chvíli, kdy je rána zhojena a operater tam cítí výpotek, který nemá kudy vytéct. Pokud je tam komunikace s venkovním prostředím (rozpadlá část sešití), pak se dutina nasonduje a zadrénuje, dokavad sekrece neustane. U břich to není vzácná komplikace, je to relativně časté, zvláště když má klient vyšší vrstvu tuku v podkoží.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, ******
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
*****************

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Co vám vytéká z rány by mě určit váš operatér navštivte ho . Hojit se budete ještě nějakou dobu než budete úplně spokojena. Zdraví Mudr. Šlcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 31. 10. 2014
Bohužel lokální anestetikum někdy v kyselém prostředí zánícené krajiny nezabírá, může se také zavést vpichem infekce z rány do vpichu a tak se necrectomie (ostranění mrtvých tkání) neopichuje s anestetikem. Někdo to dělá a doufá, že to zabere a neinfikuje, já provádím necrectomie bez umrtvení ale jen v odumřelé části, aby to nebolelo. Někdy je to i přes to nepříjemné.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
*************

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 10. 2014
Jistotu, že nic nezanedbáte Vám dá pouze operatér při osobní kontrole. K otázce kovových sponek asi nic neřeknu,na našem pracovišti používáme vstřebatelné podkožní stehy a nikoliv kovové sponky. Pokud se vytvoří serom, měl by se odstranit punkcí jehlou. Tolik mé zkušenosti. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 30. 10. 2014
Dobrý den,jediná rada, kterou lze poskytnout je, v případě obav o dobré hojení rány, navštívit Vašeho lékaře. Nevím co znamenají sponky, otázka je,jak velký je otok, zda se jedná o otok či serom, zda sekrece není hnisavá a není třeba větší intervence. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 8. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2021
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 9. 2016
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 5. 2009
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 6. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2017
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2009
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 8. 2021
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 12. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi